KRONIKA


Zkoušky dle NZŘ - 4.11.2023

V sobotu 4. listopadu proběhly na našem cvičišti zkoušky dle Národního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo se svými psovody celkem 5 psů, všichni členové kynologického klubu Veřovice. Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Zbyněk Novák. Všichni psovodi zkoušku úspěšně složili :-)

ZZO: Lenka Petrová a Chiron Maveka

ZZO: Erika Hrudíková a Black Bols z Altheyrosei

ZZOJana Richterová a Tajga z Katusického dvora

ZZO1: Jana Richterová a Abba Kvítek z Rokycan

ZZO1: Jarmila Rýcová a Ivar Irit Bohemia


Závody o cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpy – 14.10.2023

V sobotu 14.10. jsme uspořádali 32. ročník Závodu o cenu Veřovic a 24. ročník Memoriálu Karla Škarpy. Celé závody nás provázelo teplé ale větrné počasí, které moc nepotěšilo stopaře. Potěšila nás však hojná účast závodníků. Na zahájení nastoupilo celkem 27 psů.

Posuzování závodů v roli rozhodčích se ujali pánové Jiří Radovesnický a Jaroslav Toman. Kategorii ZVV1 odfiguroval Martin Žáček, cizí stopy kladli Honza Svoboda a Josef Němec.

FOTO ZDE

Otevřeny byly 4 kategorie s počty závodníků: ZZO – 6, ZZO1 – 9, ZVV1 – 5 a FPR2 – 7. Naší kynologickou organizaci reprezentovaly 4 závodnice. V kategorii ZZO to byla Martina Tůmová s rotvajlerem Sonnym, která obsadila krásné 3. místo a Lenka Petrová s NO Chironem (Kairem), která se umístila na 4 místě. V kategorii ZZO1 závodila Jarmila Rýcová s NO Ivarem a získala pohár za krásné 2. místo. Ve stopařské kategorii FPR2 závodila Anna Šťastná s retrívrem Hardym a umístila se na 5. pozici.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Na zahájení závodů dorazil také předseda moravskoslezského kynologického svazu pan Karel Mellar, který předal u příležitosti životního jubilea, našemu předsedovi Pavlu Škarpovi, zlatou plaketu za dlouholetou aktivní práci v naší ZKO.

Poděkování patří všem závodníkům, kteří nás přišli svou účastí podpořit, rozhodčím, figurantům, kladečům a všem organizátorům, bez kterých by akci nebylo možné uspořádat. Děkujeme samozřejmě i sponzorům, díky kterým naši závodníci neodešli s prázdnou, Jsou to: Obec Veřovice, Krmivo Bardog, Krmivo Fitmin, Pavel Škarpa, Stanislav Geryk, Lubomír Srba, Michal Vaculín – Michalovo pekařství a Poháry Bauer s.r.o.


Brigáda - 30.9.2023

V sobotu 30. září proběhla od 8 hodin brigáda, které se zúčastnili pouze 3 členové. Provedli jsme úklid kuchyně a klubovny, venku vypleli dlažbu, dokopali drážku na zapojení elektriky. Děkujeme za pomoc.

Zkoušky dle ZŘ Kynologické jednoty ČR Brno - 9.9.2023

V sobotu 9. září jsme zorganizovali zkoušky podle zkušebního řádu kynologické jednoty ČR Brno. Na zkoušky nastoupilo se svými psovody celkem 7 psů, všichni členové kynologické organizace Veřovice. Šesti z nich se zkoušku úspěšně podařilo splnit a to s velice krásným bodovým hodnocením. Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Jindřich Hon.

ZPU1: Anna Šťastná a Hardy od Perlové studánky

ZPU1: Jana Richterová a Abba Kvítek z Rokycan

ZOP: Martina Tůmová a Zack Sonny Ringer Rott

ZOP: Erika Hrudíková a Black Bols z Altheyrosei

ZOPJana Richterová a Tajga z Katusického dvora

ZOP: Radana Bartoňová a Allyson Beskydy Life


Brigáda - 26.6.2023

V pondělí 26. června proběhla od 16 hodin brigáda, které se zúčastnili 4 členové. Uložili jsme dřevo, vyčistili odtokový kanál, ostříhali větve, uklidili pod pergolou. Děkujeme za pomoc.


Schůze výboru - 13.6.2023

V úterý 13. června proběhla další schůze výboru. Na programu schůze byla příprava na podzimní závody, naplánovali jsme další termíny brigád a zkoušek.

Zkoušky dle NZŘ/MZŘ - 20.5.2023

V sobotu 20. května proběhly na našem cvičišti zkoušky dle Národního a Mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 6 psovodů, všichni členové kynologického klubu Veřovice. Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Jan Macoszek. Všichni psovodi zkoušku úspěšně složili :-)

FPR2: Anna Šťastná a Hardy od Perlové studánky

BH-VT: Jana Richterová a Abba Kvítek z Rokycan

BH-VT: Jarmila Rýcová a Ivar Irit Bohemia

ZZO: Radek Sosenka a Freya Ketty Hanny

ZZO: Michaela Janová a Jeremy Fatranský sen

ZZO1: David Janeček a Arlet Klementajn

FOTO ZDE

Poděkování patří všem organizátorům zkoušek, panu rozhodčímu, kladeči a zapisovateli v jedné osobě a vedoucímu zkoušek.


Závod pro každého majitele psa - 1.5.2023

V pondělí 1. května se na našem cvičišti konal závod pro každého majitele psa. Lepší počasí jsme si snad ani nemohli přát, což také přilákalo na naše cvičišti spoustu diváků a příznivců kynologie. O závodníky také nebylo nouze. Podařilo se nám otevřít tři kategorie: II. začínající psí hvězda - 5 závodníků, III. profík na vodítku - 8 závodníků a IV. zkušený psí borec - 5 závodníků.

Náš klub reprezentovalo 5 závodníků. V kategorii profík na vodítku to byla Lenka Petrová s Chironem, která se umístila na 3. místě. V kategorii zkušený psí borec nás prezentovali hned 4 závodníci: Roman Černoch a Falco - 5. místo, Michaela Janová a Jeremy - 4. místo, Lenka Sýkorová a Lark - 2. místo a Radek Sosenka a Freya - 1. místo.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA FOTO

Vyhodnocen byl také nejrychlejší malý pes - Jeremy Fatranský sen Michaely Janové a nejrychlejší velký pes - Kelly Jarmily Šimíčkové. Nejlepší vlastní cvik předvedla Tereza Mičková s Akimem. Nejlepší maškaru pak předvedla Viktorie Juráková s Chessie.

Gratulujeme všem závodníkům a děkujeme jim za jejich účast. Dále patří poděkování celému organizačnímu týmu, rozhodčím a figurantům a v neposlední řadě našim věrným sponzorům, bez kterých by závod nemohl proběhnout: Obec Veřovice, Pavel Škarpa-Veřovice, Krmivo Bardog, Krmivo Fitmin, Lubomír Srba-Kopřivnice, Radka Skalková-Mořkov, Michalovo pekařství-Veřovice,  Stanislav Geryk a Pavel Pítr-Veřovice, Vlasta Straková a Martin Vlček-Veřovice a Poháry Bauer s.r.o.


Brigáda - 29.4.2023

V sobotu 29. dubna se konala další ze série plánovaných brigád. Brigády se zúčastnilo 6 lidí. Hlavní náplní práce bylo řezání a štípání dřeva a jeho ukládání. Děkujeme všem za pomoc.

Víkendové soustředění výcviku mantrailing 14.-16.4.2023

Co to je mantrailing? Mantrailing je metoda výcviku stopařských psů. Pes sleduje stopu pouze jedné osoby. Pohyb psa však může být odlišný od skutečné trasy, kterou osoba prošla. Je jedno, zda se pes pohybuje po stopě anebo jen v jakémsi užším či širším rádiu, protože nejdůležitější je rychle nalézt danou osobu. Pes si zapamatuje pach osoby díky očichání nějaké části jejího oděvu, pach si zafixuje a jde ihned po stopě. Metoda mantrailingu se dá využívat jako sport, ale hlavně je určena pro praktické záchranné stopování. A právě toto cvičení probíhalo na našem cvičišti a v přilehlých prostorách o víkendu 14.-16.4. Zúčastnilo se ho 28 psů se svými psovody z české i slovenské republiky. V rámci soustředění se podařilo našemu psovodovi Martinu Jurečkovi splnit se svou fenkou hovawarta vstupní zkoušku dle IBHA, tzv. „instinkt test“.


Velikonoční obranářský závod - 1.4.2023

V sobotu 1. dubna proběhl na našem cvičišti velikonoční obranářský závod. Potěšila nás veliká účast závodníků a to především v hlavní kategorii závodu Ringo speciál s počtem 10 psů. Další závodní kategorie byly: ZZO - 7 psů, ZZO1 - 7 psů, Obrana dle ZVV1 - 4 psi a SPR1 - 3 psi.

Počasí bylo sice trochu aprílové, ale nakonec, až na pár dešťových přeháněk na nás vykouklo i sluníčko. Do pozice rozhodčích nastoupili Vladimír Košťál a Jaroslav Toman. Závody pak figuroval Martin Žáček a Šimon Veselka.

Našemu týmu se podařilo získat celkem tři poháry. V kategorii ZZO to byla Jarmila Rýcová, která se umístila na 3. místě a Jana Richterová, která získala pohár za 2. místo. Velký úspěch pak mohl slavit v kategorii Obrana dle ZVV1 pan Lubomír Srba, který se svým již desetiletým německým ovčákem Chasanem Warpeco vyhrál závod ve své kategorii a zároveň tak i krásně ukončil Chasanovu závodní kariéru. Přejeme Chasanovi zasloužený odchod do důchodu.

Na závodě nás reprezentovali ještě další dva závodníci a to Aleš Baroň v kategorii ZZO který se umístil na 5. místě a Anna Šťastná v kategorii ZZO1, která se umístila na 6. místě.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA
FOTKY VIDEA

Na závody k nám dorazil také zástupce moravskoslezského kraje pan Karel Mellar, aby předal ocenění za aktivní a záslužnou práci pro ZKO Veřovice naší dlouholeté člence Lence Sýkorové u příležitosti 50. narozenin. Lenka pracuje ve výboru ZKO Veřovice desítky let a za tu dobu si vyzkoušela práci jednatelky, pokladníka i výcvikáře. Přejeme jí vše nejlepší a aby jí nadšení pro kynologii vydrželo ještě další desítky let.

Gratulujeme všem závodníkům a děkujeme jim za jejich účast. Dále patří poděkování celému organizačnímu týmu, rozhodčím a figurantům a v neposlední řadě našim věrným sponzorům, bez kterých by závod nemohl proběhnout: Obec Veřovice, Pavel Škarpa-Veřovice, Krmivo Bardog, Krmivo Fitmin, Radka Skalková-Mořkov, Michalovo pekařství-Veřovice,  Stanislav Geryk a Pavel Pítr-Veřovice, Vlasta Straková a Martin Vlček-Veřovice, Jitka Novotná-Veřovice a Poháry Bauer s.r.o.


Brigáda - 25.3.2023

V sobotu 25. března probíhala od rána na našem cvičáku první letošní brigáda. Hlavním úkolem byl úklid a příprava na obranářský závod. Uklízelo se v chatě i venku, podařilo se nám zalištovat okna z boční strany klubovny. Dokončili jsme také výrobu překážky na obranářský speciál. Těm málo ochotným členům, kteří nám přišli pomoct patří veliké poděkování za odvedený kus práce.


Schůze výboru - 30.1.2023

V pondělí 30. ledna proběhla první schůze výboru v letošním roce. Na programu schůze byla členská základna, schválení žádosti na dotace z obce Veřovice na rok 2023 a organizace obranářského závodu.


ROK 2022


Výroční členská schůze  - 29.12.2022

Ve čtvrtek 29. prosince jsme se sešli na našem kynologickém cvičišti, abychom zhodnotili rok 2022 po stránce výcviku, uspořádaných akcí a hospodaření klubu. Zároveň byly v rámci zprávy jednatele členům oznámeny i změny ve složení výboru:

V letošním roce se rozhodla svou činnost ve výboru ukončit paní Květoslava Valušová. Z tohoto důvodu byl do výboru kooptován Lukáš Holák a funkci hlavního výcvikáře přebrala Pavla Besedová. Paní Květoslavě Valušové bychom chtěli ještě jednou poděkovat za velkou dávku trpělivosti, neskutečné množství času stráveného na cvičáku a ochotu věnovat se všem psovodům bez ohledu na druh výcviku či plemeno psa. Přejeme jí do dalších let pevné zdraví a ještě mnoho kynologických úspěchů.

Přesto, že se schůze zúčastnmilo pouze 14 členů a dva hosté o dobrou náladu nebylo nouze. Každý přítomný člen i hosté obdrželi kalendář s plánem akcí na příští rok a drobný dáreček.


Zkoušky dle NZŘ/MZŘ - 28.10.2022

V pátek 28. října proběhly na našem cvičišti zkoušky dle Národního a Mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 7 psovodů a 9 psů, z toho 6 členů kynologického klubu Veřovice. Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Jiří Lasík. Naši psovodi, kteří úspěšně zkoušku splnili:

FPR1: Anna Šťastná a Hardy od Perlové studánky

ZZO: Jana Richterová a Abba Kvítek z Rokycan

ZZO: Anna Šťastná a Perun z Hückelovy vily

ZZO: Jarmila Rýcová a Ivar Irit Bohemia

ZZO: Martina Tůmová a Zack Sonny Ringer Rott

FOTO ZDE

Gratulujeme všem úspěšným absolventům, a těm kterým se nedařilo přejeme mnoho štěstí při dalších zkouškách. Poděkování patří všem organizátorům zkoušek, panu rozhodčímu, kladeči a figurantovi.


Brigáda - 22.10.2022

V sobotu 22 října proběhla na cvičáku čtvrtá plánovaná brigáda v tomto roce. Během brigády se podařilo provést úklid klubovny, úklid kůlny a dále jsme provedli venkovní úklid. Zároveň proběhlo ve spolupráci s Veřovskými hasiči odstranění stromů, které spadly pravděpodobně ze čtvrtka na pátek na střechu klubovny z vedlejšího pozemku. Naštěstí vznikla jen menší škoda a nikomu se nic nestalo. Děkujeme našim hasičům, starostovi Martinu Fojtíkovi, panu Štěpánovi a majiteli pozemku za rychlé řešení situace. A Všem účastníkům brigády moc děkujeme za pomoc.


Závody o cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpy - 1.10.2022

V sobotu 1. října se na kynologickém cvičišti ve Veřovicích konal 31. ročník Závodů o cenu Veřovic a 23. ročník Memoriálu Karla Škarpy. Na závody nastoupilo celkem 23 závodníků a 26 psů. Otevřít se nám podařily 4 kategorie z 5ti s počty závodníků: ZZO - 12, ZZO1 - 6, ZVV1 - 5 a obranářský speciál na ringo - 3.

Ráno nám sice počasí moc nepřálo, ale odpoledne už vylezlo sluníčko a celá akce se velice vydařila. Posuzování se ujali pánové Vladimír Košťál a Jaroslav Toman. Figurovali Martin Žáček a Šimon Veselka. Veliké poděkování patří jim i ostatním pořadatalům a všem organizátorům této akce. Zapomenout nesmíme ani na naše sponzory. Celý projekt byl v letošním roce podpořen dotací z Ministerstva obrany ČR a nemalý podíl měli i další sponzoři:  Pavel Škarpa - malířství a natěračství, Veřovice; Stanislav Geryk, Veřovice; Krmivo Bardog - Josef Bartošík; Lubomír Srba, Kopřivnice; Michal Vaculín – Michalovo pekařství, Veřovice; Milošek Pítr, Veřovice; Poháry Bauer s.r.o.; Pavel Matúš, Veřovice; Krmivo Fitmin; Vlasta Straková a Martin Vlček, Veřovice; Stanislav Keller, Lichnov.

Naši organizaci reprezentovalo 6 závodníků v kategorii ZZO a jedna závodnice v kategorii ZZO1. V kategorii ZZO se nejlépe umístila a pohár za 2. místo si odnesla Jana Richterová s Abbou Kvítek z Rokycan, dále to byli Jarmila Rýcová a Ivar Irit Bohemia - 4. místo, Anna Šťastná a Perun z Hückelovy vily - 5. místo, Aleš Baroň a Fahry Strážnická brána rovněž 5. místo, Martina Tůmová a Zack Sonny Ringer Rott - 10. místo, David Janeček a Arlet Klementajn - 11. místo. V kategorii ZZO1 závodila Anna Šťastná s Hardym od Perlové studánky a umístila se na 4. místě.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA  FOTO ZDE  VIDEA Z OBRAN

Zkoušky dle ZŘ KJ ČR Brno - 28.9.2022

Ve středu 28. září proběhly na našem cvičišti zkoušky dle ZŘ KJ ČR Brno. Na zkoušky nastoupilo 8 psovodů, z toho 7 členů kynologického klubu Veřovice. Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Jindřich Hon. Všichni naši psovodi zkoušku úspěšně splnili.

ZPU1: Martina Janečková a Afrodita Zase v posteli

ZOP: Anna Šťastná a Hardy od Perlové studánky

ZOP: Jana Richterová a Abba Kvítek z Rokycan

ZOP: Jarmila Rýcová a Ivar Irit Bohemia

ZOP: Aleš Baroň a Fahry od Strážnické brány

ZOP: David Janeček a Arlet Klementajn

ZOP: Adam Zálešák a Bianca Bon Lepos

Všem našim členům blahopřejeme a děkujeme také panu rozhodčímu, vedoucí zkoušek a všem co se podíleli na přípravě.


Brigáda - 17.9.2022

V sobotu 17 září proběhla na cvičáku třetí plánovaná brigáda v tomto roce. Během brigády se podařilo provést ořez a následný úklid větví, zasahujících do elektrického vedení.

Všem účastníkům brigády moc děkujeme.

Schůze výboru - 8.9.2022

Ve čtvrtek proběhla třetí schůze výboru. Na programu byla především organizace plánovaných akcí, tj. závody o cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpy, které proběhnou 1.10. a plánovaných zkoušek dle ZŘ KJ ČR Brno a zkoušek dle NZŘ/MZŘ.

Obranářský závod - 11.6.2022

V sobotu 11. června jsme uspořádali na našem kynologickém cvičišti obranářský závod. Z původních 4 kategorií, jsme otevřeli pouze kategorii ZZO1 - 6 závodníků a kategorii ZVV1 (poslušnost, obrana) - rovněž 6 závodníků. I přes menší počet přihlášených soutěžících se nám akce povedla a celé závody proběhly ve skvělé atmosféře, navíc nám přálo i počasí.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA FOTO ZDE

Posuzování se ujal rozhodčí pan Vladimír Košťál a figurování náš figurant Martin Žáček. Velice oběma pánům děkujeme za jejich práci.

Soutěžili i naši členové. V kategorii ZZO1 to byla Anna Šťastná s Hardym od Perlové studánky, která se umístila na 3. místě a Martina Janečková s Afroditou Zase v posteli, která se umístila na 6 pozici. V kategorii ZVV1 soutěžil Lubomír Srba s Chasanem Warpeco a umístil se na 5 místě.

Děkujeme všem závodníkům, kteří nás svou účastí podpořili, organizátorům za hladký průběh akce a především pak sponzorům našich závodů, bez nichž by tato akce neproběhla: Obec Veřovice ; Pavel Škarpa - malířství a natěračství, Veřovice; Stanislav Geryk, Veřovice; Krmivo Bardog - Josef Bartošík; Krmivo Fitmin; Lubomír Srba, Kopřivnice; Michal Vaculín – pekárna Veřovice; Milošek Pítr, Veřovice; Stanislav Keller, Lichnov; Poháry Bauer s.r.o.; Pavel Matúš, Veřovice; Vlasta Straková a Martin Vlček, Veřovice.


Vystoupení Den dětí Mořkov - 5.6.2022

V neděli 6. června jsme vystoupili na Dnu dětí na fotbalovém hřišti v obci Mořkov. Předvedli jsme krátkou ukázku poslušnosti a tradičně obrany, které jako obvykle zklidily veliký obdiv. Nechyběla však ani ukázka netradičních dovedností v podání Jakuba Janečka a Afrodity, kteří předvedli např. podávání vodítka a zvedání předmětů ze země.

FOTO ZDE DALŠÍ FOTO ZDE

Brigáda - 4.6.2022

V sobotu 4 června proběhla na cvičáku druhá plánovaná brigáda v tomto roce. Brigády se zúčastnilo celkem 5 lidí. Zvádl se posekat plac na obrany, dočistit křoviňákem cvičák a především odvozit zbylý štěrk z pergoly, dosypat štěrk ke kotcům a položit dlažbu.

Všem účastníkům brigády děkujeme.


Zkoušky dle NZŘ/MZŘ - 28.5.2022

V sobotu 28. května proběhly na našem cvičišti zkoušky dle národního a mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 5 psovodů, z toho 4 členové kynologického klubu Veřovice. Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Zbyněk Novák. Tři naši psovodi zkoušku úspěšně zvládli splnit:

Martina Janečková - Afrodita Zase v posteli - ZZO1

Anna Šťastná  - Hardy od Perlové studánky  - BH-VT

Květoslava Valušová - Poly Černá tečka - StPr1

Všem úspěšným absolventům blahopřejeme a těm, co se příliš nedařilo přejeme úspěch na dalších zkouškách.


Položení krytiny v přestřešení - 27.5.2022

V pátek 27. května bylo dokončeno přestřešení mezi klubovnou a pergolou. Na kostru z hranolů jsme položili krytinu. Celá akce byla částečně hrazena z dotací obce Veřovice.


Poděkování paní Květoslavě Valušové Gillarové

Jménem kynologického klubu Veřovice bychom chtěli poděkovat paní Květoslavě Valušové Gillarové, dlouholeté hlavní výcvikářce kynologického klubu Veřovice. Paní Květa se v letošním roce rozhodla ukončit na našem cvičišti funkci hlavního výcvikáře, kterou zde plnila mnoho let. Děkujeme jí za velkou dávku trpělivosti, neskutečné množství času stráveného na cvičáku a ochotu věnovat se všem psovodům bez ohledu na druh výcviku či plemeno psa.

Paní Květa i nadále zůstává naší členkou, takže bude své znalosti a zkušenosti předávat i dále, avšak bude mít teď více prostoru na výcvik svých vlastních pejsků. Přejeme jí do dalších let pevné zdraví a ještě mnoho kynologických úspěchů.


Závod pro každého majitele psa - 7.5.2022

V sobotu 7. května jsme zorganizovali Závod pro každého majitele psa. Počasí nám bohužel od rána nepřálo, ale o závodníky nebylo i tak nouze. Celkem se přihlásilo 21 závodníků a členům ZKO Veřovice se opravdu dařilo a obsadili jsme první místa.

Do kategorie „Začínající psí hvězda“ nastoupilo 7 závodníků. Druhé místo obsadil David Janeček s českým strakatým psem Arletem Klementajnem a 1. místo Eva Kelnarová s border kolií Nazarem.

Do další kategorie „Profík na vodítku“ nastoupilo rovněž 7 závodníků. První místo zde obsadil mládežník Jakub Janeček s českým strakatým psem Afroditou Zase v posteli.

Do kategorie „Zkušený psí borec“ nastoupili 4 závodníci. Druhé místo obsadila Anna Šťastná s Flat coated retrieverem Hardym od Perlové studánky a 1. místo Lenka Sýkorová se zlatým retrívrem Larkem Goldenpack Martym.

Poslední kategorií byl „Úctyhodný psí vetrán“ se třemi závodníky. Opět vyhrála naše závodnice a zároveň hlavní aktérka těchto závodů paní Květoslava Valušová s hovawartem Mefistem Černá tečka.

FOTO ZDE VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Na závěr závodů proběhla ukázka vlastních cviků, a také byli vyhodnoceni nejlépe namaškaření psi. Závodníci si vyzkoušeli spoustu netradičních disciplín a prověřili si jak dovedou pracovat se svými čtyřnohými miláčky.

Závody by nemohly proběhnout bez pomoci našich sponzorů, kterými byli: Vlasta Straková a Martin Vlček-Veřovice, Michal Vaculín-pekárna Veřovice, Pavel Škarpa-malířství a natěračství Veřovice, CHS hovawartů Černá tečka, CHS NO Dan-Klar a Stanislav Geryk spolu s Pavlem Pítrem, kterým vděčíme za vynikající guláš. V neposlední řadě je na místě poděkovat celému našemu pořadatelskému týmu.


Brigáda - 23.4.2022

V sobotu od 8 hodin proběhla první letošní brigáda. Přesto že se na ni přihlásilo pouze 5 členů nakonec se nás na práci sešlo 11, včetně rodinných příslušníků našich členů. Zase se podařilo udělat kus práce a i když to ráno vypadalo všelijak, přálo nám krásné slunečné počasí. Co vše se zvládlo? Oprava zástěny na place pro obrany, naštípání a uložení dřeva, oprava rýny, úklid klubovny a pergoly, odkopání hlíny pod přístřeškem (příprava na položení dlažby), rozhrnutí hlíny mezi překážky. Všem pracantům patří veliké poděkování.

FOTO ZDE


Schůze výboru - 21.4.2022

Ve čtvrtek proběhla letošní druhá schůze výboru. Na programu byla především organizace plánovaných akcí, tj. závod pro každého majitele psa, který proběhne 7.5. a soustředění mantrailing v termínu 29.4. - 1.5.


Přestřešení mezi klubovnou a pergolou - 15.4.2022

V pátek 15.4. proběhla příprava na zastřešení prostoru mezi klubovnou a pergolou. Byla vytvořena kostra z hranolů, aby mohla být později položena i krytina. Poděkovat bychom chtěli Tomáši Šeděnkovi, který prováděl tesařské práce a celou dobu mu pomáhal také náš předseda Pavel Škarpa. Náklady na tuto akci byly hrazeny částečně z dotace obce Veřovice.

 


Schůze výboru - 13.1.2022

Ve čtvrtek 13. ledna proběhla první schůze výboru. Výbor sestavil plán akcí na rok 2022, dále jsme schválili žádost na dotace z obce Veřovice a na programu schůze byla i členská základna.


Novoroční vycházka - 2.1.2022

V neděli 2. ledna se místo odpoledního výcviku pokročilých a štěňat uskutečnila novoroční procházka. Pár fotek zde.


ROK 2021


Zkoušky dle NZŘ/MZŘ - 13.11.2021

V sobotu 13. listopadu se na našem cvičišti konaly zkoušky dle Národního a Mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 11 psů a 10 psovodů, z toho pět členů naší ZKO. Dvěma pejskům se bohužel nepodařilo zkoušku splnit. Naši členové splinili zkoušku všichni:

Martina Janečková - Afrodita Zase v posteli - ZZO

Anna Šťastná  - Hardy od Perlové studánky  - ZZO1

Michal Vaculín - Delary Simko Morava - ZZO1

Květoslava Valušová - Poly Černá tečka - BH-VT

Martin Jurečka - Olmeca z Páralovy zahrady - StPr2

FOTO ZDE

Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Vladimír Košťál, stopy kladl Josef Němec a figuroval Martin Žáček. Poděkování patří jak jim, tak všem pomocníkům i samotným psovodům. Blahopřejeme všem úspěšným absolventům.


Vystoupení na Drakiádě v Bordovicích - 30.10.2021

V sobotu 30. října se na fotbalovém hřišti v Bordovicích konala Drakiáda pro děti. Stejně jako v předchozích letech i letos jsme byli požádáni o krátkou ukázku výcviku psů. Společně jsme předvedli ukázku poslušnosti a každý pak se svým pejskem předvel nějaký vlastní cvik. Po poslušnosti následovala ukázka obran. Doufáme, že se divákům a hlavně dětem, naše vystoupení líbilo, a rádi dorazíme za rok znovu!

FOTO ZDE   

 


Závody o cenu Veřovic a memoriál Karla Škarpy, oslavy 50. let od založení kynologického klubu  - 2.10.2021

V sobotu 2. října zorganizoval náš klub 30. ročník Závodu o cenu Veřovic a 22. ročník memoriálu Karla Škarpy u příležitosti oslav 50. let od založení kynologického klubu. Na tyto závody krajského významu se letos přihlásil rekordní počet závodníků. To, že někteří soutěžili současně s více psy nebo ve více kategoriích, pro nás znamenalo, připravit a dobře zorganizovat soutěž pro 41 závodníků.

Soutěžilo se v 5 kategoriích: ZZO - 11 závodníků, ZZO1 - 9 závodníků, ZVV1 - 7 závodníků, ZVV2 - 3 závodníci a divácky nejatraktivnější obranářský speciál na ringo - 10 závodníků. Náš klub reprezentovalo 5 závodníků. V kategorii ZZO to byla Martina Janečková, která obsadila 8. místo. V kategorii ZZO1 to byli tři závodníci: Anna Šťastná - 4. místo, Michal Vaculín - 7. místo, Lenka sýkorová - 8. místo. A v kategorii ZVV1 závodil Lubomír Srba, který obsadil 4. místo a zároveň se může pochlubit nejlepší obranou.

Závody posuzovali pánové Vladimír Košťál a Jaroslav Toman, figurovali Martin Žáček a Šimon Veselka a stopy pro ZVV2 kladl Josef Němec. Pro všechny to byla velice náročná akce, takže patří velké poděkování právě rozhodčím, figurantům, dále všem, co se podíleli na organizaci a také závodníkům za jejich trpělivost.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA FOTKY A VIDEA
VIDEA Z OBRANÁŘSKÉHO SPECIÁLU

Žádný ze závodníků neodešel s prázdnou a připravena byla spousta krásných cen a nádherné poháry, které nám zafinancovala Místní aktivní skupina Lašsko (MAS Lašsko). Dalšími významnými sponzory jsou pan Pavel Matúš-MATUŠ TRADE-Veřovice, Josef Bartošík-krmivo Bardog, Obec Veřovice, Pavel Škarpa-Veřovice, Stanislav Geryk-Veřovice, Lubomír Srba-Kopřivnice, Michal Vaculín-Michalovo pekařství-Veřovice, Milošek Pítr-Veřovice, Stanislav Keller-Lichnov, Poháry Bauer s.r.o. 

Náš pořadatelský tým a závodníci, kteří nás reprezentovali byli vybaveni jednotným dress-code, krásnými vestami s logem klubu, na které nám finančně přispěla skupina Czechoslovak group a.s., které patří velké poděkování. Díky tomu můžeme reprezentovat náš klub na soutěžích, zkouškách či výstavách a zároveň nás půjde lépe rozlišit při organizaci našich akcí.

   

Po celou akci byly k dispozici k nahlédnutí také kroniky a panely s vystavenými fotkami. Na závěr závodu obdržel náš klub od předsedy KV ČKS pro Moravskoslezskou oblast pana Karla Mellara poděkování za 50. let aktivní činnosti.


Brigáda - 1.10.2021

V pátek od 16 hodin proběhla na cvičáku další brigáda, během níž proběhla příprava kynologického cvičiště na sobotní závody. Děkujeme všem co přišli pomoct a přispěli tak k hladkému průběhu sobotních závodů.


Brigáda - 4.9.2021

V sobotu 4. září proběhla další brigáda. Podařilo se dokončit překážku na závody o cenu Veřovic, vyčistit odtokový kanál, prořezat větve a keře zasahující do cvičiště včetně jejich odklizení a posekat cvičiště. Brigády se nás zúčastnilo 12. Děkujeme všem za pomoc.


Vystoupení k zakončení prázdnin - 29.8.2021

Poslední srpnovou neděli jsme vystoupili u příležitosti zakončení prázdnin pro děti, které pořádala obec Veřovice ve spolupráci s místními hasiči. Bohužel hned při nástupu se strhl prudký liják, takže se téměř všichni přesunuli dovnitř a venku zůstalo pouze pár zvědavých nadšenců, kteří shlédli naši ukázku poslušnosti a obran a rovněž pár dětí a rodičů, nás sledovalo za okny kulturního domu.

FOTO ZDE


Závody pro každého majitele psa - 7.8.2021

První srpnová sobota byla na kynologickém cvičišti ve Veřovicích ve znamení pejskařských závodů - v poněkud netradičním termínu se zde totiž konal Závod pro každého majitele psa. Mile nás překvapilo nejen slunečné počasí, ale i bohatá účast, neboť závodu se zúčastnilo 23 psovodů se svými mazlíčky různých ras i velikostí. Tento závod, jak už jeho název napovídá, je určen opravdu pro každého majitele psa - ať už s výcvikem psa teprve začíná či už je to ostřílený a zkušený psovod.

V kategorii ŠIKOVNÉ PSÍ MIMINO se na prvním místě umístila Jana Blažková s fenkou biewer teriéra Ulasses de la Suerte. Vítězem kategorie PROFÍK NA VODÍTKU byla Blanka Görigová s českým strakatým psem Benem a v nejvyšší kategorii ZKUŠENÝ PSÍ BOREC kralovala Martina Janečková s fenkou českého strakatého psa Tesi Zase v posteli.

Mezi disciplíny, se kterými se pejsci během závodu museli potýkat, byla například překážková dráha, cviky poslušnosti na vodítku i bez, obtížné odložení u misky s dobrůtkami nebo také aport rohlíku či balanc na velkém míči. Své dovednosti museli dokázat také psovodi při disciplíně hod obojkem na cíl nebo namotávání stopovací šňůry na čas. Ve volném čase pak na všechny čekala naučná stezka s úkoly. Všechny disciplíny bohužel prozradit nemůžeme, ale věřte tomu, že některé už svými názvy vyvolaly úsměv na tvářích všech zúčastněných. Je škoda, že k nám na cvičák tentokrát zavítalo jen několik našich věrných diváků. Ale věříme, že se na vás budeme moci těšit na tradičních podzimních závodech nebo na dalším ročníku Závodu pro každého majitele psa, který se bude konat snad již ve svém tradičním termínu 1. května.

Náš velký dík patří sponzorům Pekařství Michal ve Veřovicích a řeznictví Jan Kučera Mořkov, kteří tuto akci kynologického klubu podpořili a postarali se o vynikající občerstvení. Poděkování patří také všem organizátorům, kteří se na přípravě závodu podíleli.


Oslavy 50. let od založení kynologického klubu Veřovice  - 24.7.2021

V sobotu 24. července jsme uspořádali na našem cvičisti oslavy 50. let od založení našeho klubu. Pozvaní byli členové KK Veřovice, včetně bývalých aktivních členů, věrní sponzoři, předsedové ZKO, předsedové spolků z Veřovic, rozhodčí, figuranti a mnoho dalších významných hostů.

Naše pozvání přijalo celkem 44 hostů, někteří i s doprovodem, takže na cvičišti se nás sešlo asi kolem 60ti.

FOTO ZDE

Slavnostní zahájení proběhlo v 14:30, připomenuli jsme si důležité milníky od založení klubu až do současnoti a zavzpomínali, co důležitého se událo za posledních 10. let. Během oslav bylo předáno také poděkování předsedovi našeho klubu Pavlu Škarpovi a hl. výcvikářce Květoslavě Valušové Gillarové za dlouholetou obětavou práci pro klub a prezentaci klubu na sportovních i chovatelských akcích.

KRÁTKÁ ZPRÁVA O ČINNOSTI KLUBU

Všichni mohli zavzpomínat také prostřednictvím vystavených panelů s fotkami, kronik a starých fotek, které byly k dispozici k nahlédnutí. Na každého hosta čekala taška s upomínkovými předměty a k občerstvení především skvěly guláš, který pro nás uvařil pan Matuš z mysliveckého spolku, ale i mnoho dalších dobrot.

Děkujeme všem za účast a pevně doufáme, že za dalších 10. let se sejdeme všichni znovu!


Brigáda - 10.7.2021

V sobotu 10. července proběhla brigáda během níž jsme provedli úklid klubovny před oslavami 50. let od založení klubu. Brigády se zúčastnili pouze 2 členové.


Zkoušky dle NZŘ/MZŘ - 6.6.2021

V neděli 6. června jsme uspořádali zkoušky dle Národního a Mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo celkem 7 psovodů a z nich zkoušku úspěšně složili 4 psovodi a zároveň 3 členové ZKO Veřovice:

Anna Šťastná a Hardy od Perlové studánky - ZZO

Radim Kopečný a Inetta z duhového lesa - ZVV1

Martin Jurečka a Olmeca z Páralovy zahrady - StPr1

FOTO ZDE

Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Vladimír Košťál a zároveň hospitující rozhodčí pan Vladislav Glogar. Figuroval Martin Žáček, kladeč Josef Němec a vedoucí zkoušek Pavla Besedová. Všem úspěšným absolventům blahopřejeme a těm kterým se příliš nedařilo přejeme hodně štěstí u dalších zkoušek.


Brigáda - 15.5. a 29.5.2021

V sobotu 15. května jsme zorganizovali letošní první brigádu. Brigády se zúčastnilo 10 lidí. Udělali jsme velký kus práce: úklid klubovny, kůlny a plechové boudy, pořezali jsme dřevo, vyčistili dřevník, vyčistili odtokové žlaby a taky rozebrali lavičky.

V sobotu 29. května jsme zorganizovali další brigádu. Brigády se zúčastnilo 9 lidí. Počasí nám moc nepřálo, ale ani to nás od práce neodradilo. Stihly se udělat nové lavičky a stoly a pořezat a uložit dřevo.

FOTO ZDE

Všem členům, kteří dorazili děkujeme za pomoc.


ROK 2020


Výborová schůze - 1.12.2020

V úterý 1. prosince jsme uspořádali výborovou schůzi za účasti všech členů výboru. Na programu schůze byla členská základna a návrh žádostí o dotace na rok 2021.


Dopoledne se školkou Orlíček- 27.11.2020

V pátek dopoledne nás na kynologickém cvičišti navštívily děti z Veřovské školky ORLÍČEK. Pro děti jsme měli připraveny ukázky z výcviku pejsků. Děti si pak mohly vyzkoušet překonat některé překážky.

FOTO ZDE

 


Závody o cenu Veřovic a memoriál Karla Škarpy - 3.10.2020

V sobotu 3. října proběhly naše tradiční závody, které jako jediné se nám podařilo díky koronaviru v letošním roce zorganizovat. Již 29. ročník závodu o cenu Veřovic a 21. ročník memoriálu Karla Škarpy provázelo krásné i když trochu větrné počasí. Otevřeny byly čtyři kategorie: ZZO - 4 závodníci, ZZO1 - 2 závodníci, ZVV1 - 10 závodníků a ZVV2 - 6 závodníků.

Funkce rozhodčích se ujali pánové František Beneš a Vladimír Košťál, figuroval Martin Žáček.

Naší ZKO reprezentovali závodníci ve dvou kategoriiích. V kategorii ZZO to byla Anna Šťastná, která obsadila s Hardym od Perlové studánky 2. místo. V kategorii ZVV1 to byli Pavel Škarpa, který s Doris Dan-Klar obsadil 5. místo a Lubomír Srba, který s Chasanem Warpeco obsadil 4. místo a získal diplom za nejlepší obranu ve své kategorii.

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA FOTO A VIDEA

Velké poděkování patří všem pořadatelům, rozhodčím, figurantovi, kladečům a sponzorům závodu, kterými jsou: Obec Veřovic; Pavel Škarpa - malířství a natěračství, Veřovice; Stanislav Geryk, Veřovice; Krmivo Bardog - Josef Bartošík; Gappay s.r.o.; Lubomír Srba, Kopřivnice; Michal Vaculín – pekárna Veřovice; Milošek Pítr, Veřovice.


Brigáda- 19.9.2020

Na sobotu 19. září byla naplánována brigáda. Možnost odpracovat si brigádnické hodiny využila pouze hrstka členů i přesto, že brigáda byla celodenní a tak mohl každý využít čas, který mu vyhovoval. Děkujeme všem, kdo přišli pomoct.


Výborová schůze - 12.9.2020

V sobotu 12. září jsme uspořádali výborovou schůzi za účasti všech členů výboru. Na programu schůze byla především organizace Závodů o cenu Veřovic a Memoriálu Karla Škarpy, naplánovány byly zkoušky v termínu 1.11., byl schválen návrh na nákup nových hrnců a vybavení do kuchyně, výměna oken za plastové a návrh na vyznamenání ČKS.


Brigáda - 1.8.2020

Na sobotu 1. srpna byla naplánována brigáda pro všechny paní a slečny. Cílem bylo uklidit kuchyň a klubovnu. Na brigádu dorazili pouze dva členové.


Brigáda - 25.7.2020

V sobotu 25. července proběhla po skončení sobotního výcviku brigáda. Byl proveden úklid kuchyně. Děkujeme všem, co zůstali a pomohli.


Nová podlaha v kuchyni - květen až červen 2020

Ve dnech 28.5 - 29.5 provedla firma VYKI TOOLS GROUP s.r.o. opravu podlahy v kuchyni naší chaty. Samotnému betonování předcházela demontáž stávající podlahy, a přestěhování kuchyně včetně vybavení, na čemž se podíleli naši členové již začátkem května. Další práce pak spočívaly v položení dlažby a jejího zaspárování, opět v režii členské základny.

Děkujeme obci Veřovice za poskytnutou dotaci na tu akci, kdy část nákladů byla hrazena právě z dotací. Dále patří poděkování firmě VYKI TOOLS GROUP za odvedneou práci a všem našim členům, kteří se podíleli na demolici staré podlahy, stěhování kuchyně a položení dlažby.  


Výborová schůze - 12.3.2020

Ve čtvrtek 12. března jsme uspořádali výborovou schůzi za účasti všech členů výboru. Z důvodu mimořádných opatření vlády ČR bylo zrušeno školení kladečů a figurantů. Dalším bodem schůze byla organizace závodů pro každého majitele psa.


ROK 2019


Výroční členská schůze  - 1.12.2019

Výroční členská schůze se konala na kynologickém cvičišti ve Veřovicích za účasti 15 členů ZKO Veřovice. Členům byla předložena zpráva jednatele, zpráva výcvikáře, zpráva hospodáře, zpráva pokladníka a plán akcí na rok 2020.

Na schůzi předložil výbor ZKO Veřovice návrh na zvýšení členských příspěvků, který byl členskou schůzí přijat. Členské příspěvky na rok 2020 tak činí 1.000 Kč pro dospělé a 500,-Kč pro mládež do 18 let. V prvním roce členství zaplatí členové členský příspěvek ve výší 1.500,-Kč + zálohu na brigádu (dospělí) a 800,-Kč + zálohu na brigádu (mládež do 18 let). Více informací v sekci členství.

Nas schůzi přijal pozvání také starosta obce Veřovice pan Martin Fojtík, kterému děkujeme za účast a laskavá slova.


Zkoušky dle KJ ČR Brno - 9.11.2019

V sobotu 9. listopadu jsme uspořádali zkoušky dle zkušebního řádu Kynologické jednoty ČR Brno. Na zkoušky nastoupilo 8 psovodů. Zkoušky úspěšně složili 4 členové ZKO Veřovice:

ZPU1: Květoslava Valušová a Poly Černá tečka

ZPU1: Pavla Besedová a Curie Rapid Black

ZOP: Klára Přadková a Quinny z Páralovy zahrady

ZOP: Jana Sarková a Azzura

Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Luděk Novák. Všem úspěšným absolventům blahopřejeme.


Výborová schůze - 7.11.2019

Ve čtvrtek 7. listopadu jsme uspořádali výborovou schůzi za účasti všech členů výboru. Na programu byla výroční členská schůze, dotace na rok 2020 a členská základna.


Vystoupení v Bordovicích na Drakiádě - 27.10.2019

V neděli 27.10. jsme vystoupili na fotbalovém hřišti v Bordovicích, v rámci doprovodného programu Drakiády pro děti. Předvedli jsme ukázku skupinové poslušnosti včetně některých složitějších cviků vyšších stupňů zkoušek. Na závěr pak předvedli howavarti Květy Valušové úkazku pachových prací.

Za ukázku našich dovedností jsme byli odměněni, jak potleskem publika, tak občerstvením z místní kantýny. Moc děkujeme!

FOTO ZDE

 


Závody O cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpy - 5.10.2019

V sobotu 5. října se na kynologickém cvičišti ve Veřovicích konal 28. ročník Závodu O cenu Veřovic a jubilejní 20. ročník Memoriálu Karla Škarpy. Oproti loňskému ročníku, se nám nepodařilo obsadit všechny kategorie, ale závodilo se pouze v kategorii ZZO-6 závodníků, ZZO1-6 závodníků a ZVV1-6 závodníků.

 

Počasí nám bohužel nepřálo a od rána nás až do vyhlášení výsledků provázel nepříjemný déšť.

Velice pěkné 4. místo obsadili naši závodníci v kategorii ZZO1, kam nastoupil Martin Žáček s fenkou Kessy a v kategorii ZVV1, kam nastoupil Lubomír Srba s Chasanem Warpeco. Nechybělo ani obsazení stupínku vítězů, kdy Pavel Škarpa s fenkou Doris Dan-Klar získal krásné 2. místo.

 

Děkujeme všem závodníkům, kteří za námi do Veřovic přijeli. Rovněž děkujeme všem organizátorům, kteří se podíleli na zajištění hladkého průběhu závodu a rozhodčím a figurantům za jejich pracovní nasazení.

FOTO ZDE

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ZDE

Velké poděkování patří rovněž sponzorům těchto závodů, kterými jsou: Obec Veřovice, Stanislav Geryk, Pavel Škarpa, Krmivo Bardog, Řeznictví Jan Kučera, Pavel Káňa-penzion Danka, Lubomír Srba, Vlasta Straková a Martin Vlček.


Brigáda - 7.9.2019

V sobotu 7. září se na kynologickém cvičišti uskutečnila brigáda. Na brigádu dorazilo 7 členů za jejichž pomoci bylo dokončeno položení chybějící části dlažby mezi klubovnou a pergolou, dále byl vykopán odvodňovací kanál za klubovnou a byl proveden úklid kuchyně, klubovny a WC.
Děkujeme všem za pomoc a dobře odvedenou práci!

Výborová schůze - 29.8.2019

Ve čtvrtek 29. srpna jsme uspořádali výborovou schůzi za účasti všech členů výboru. Na programu schůze byla organizace závodů o cenu Veřovic, plánované zkoušky a členská základna.


Noční obranářský závod - 22.6.2019

V sobotu 22. června jsme uspořádali 7. ročník Nočního obranářského závodu. Celkově se nám sešlo 16 startujících závodníků, kteří závodili v poslušnosti a obranách dle kategorie ZVV1 a ZVV2 a ve speciální kategorii „Obranářský speciál na ringo“.

Až na malou letní spršku, která nás zaskočila během přípravy a chystání závodů, nám počasí přálo a diváci tak mohli vidět zajímavé výkony z řad jak civilních pejskařů, tak policejních psovodů.

Naší organizaci reprezentoval v kategorii ZVV1 Pavel Škarpa s Doris Dan-Klar, který se umístil na 1. místě a Lubomír Srba s Chasanem Warpeco, který se umístil na 3. místě. V kategorii ZVV2 pak Pavel Škarpa se svou druhou fenkou Bony Dan-Klar rovněž zvítězil.

 

 

V obranářském speciálu obsadili první příčky Lukáš Šesták s Poppy (1. místo), Aleš Pospěch s Buenem Ingrando (2. místo) a Ivan Rybář s Indy s Duhového lesa (3. místo).

VÝSLEDKOVÁ LISTINA
foto zde

Videa z disciplíny Likvidace výtržnosti v místnosti

startovní č.1 startovní č.2
startovní č.3 startovní č.4
startovní č.5 startovní č.6
startovní č.7 startovní č.8
startovní č.9 startovní č.10

Závody posuzovali rozhodčí pan Vladimír Košťál a Zbyněk Novák a figurovali Adam Hudeček a Šimon Veselka.

Rádi bychom poděkovali všem sponzorům těchto závodů, kterými jsou: Obec Veřovice, Pavel Škarpa-malířství a natěračství, Internetová sít FenixNet, řeznictví Jan-Veřovice, Stanislav Geryk a Pavel Pítr-Veřovice, Hospůdka u Trnky-Mošnov, poháry Bauer a krmivo Bardog-Josef Bartošík.

Děkujeme také závodníkům, za jejich účast a všem organizátorům, kteří pomáhali s přípravou závodů.


Výborová schůze - 14.6.2019

V pátek 17. června jsme uspořádali výborovou schůzi za účasti 4 členů výboru. Na programu schůze byla organizace nočního obranářského závodu a den obce Veřovice.


Brigáda - 1.6.2019

V sobotu 1. června se na kynologickém cvičišti uskutečnila další brigáda. Na brigádu dorazili pouze 4 členové. I přes tak nízkou účast jsme nelenivěli a odvedli jsme velký kus práce. Proběhl úklid kůlny a dále se nám podařilo zabetonovat odvodňovací kanál vedle psích kotců.

Děkuji těm, kteří se zúčastnili a obětovali svůj volný čas!    


Závody pro každého majitele psa - 1.5.2019

Ve středu 1. května jsme uspořádali sedmý ročník závodů pro každého majitele psa. Zájem o tuto akci byl velký. Na zahájení se nám sešlo celkově 30 startujících závodníků, z toho někteří závodili ve více kategoriích.

Podařilo se nám otevřít všechny čtyři kategorie s počty závodníků: šikovné psí mimino“ – 7 , profík na vodítku – 17, zkušený psí borec – 5 a úctyhodný psí veterán – 2 závodníci.

Závody byly zahájeny přivoláním na čas, které bylo hodnoceno podle velikosti psů. Další disciplíny prováděli psovodi přímo v prostorách cvičiště a některé časově náročnější pak na vedlejší louce pro trénink obran, kam si mohli psovodi v průběhu závodů kdykoliv zajít. Na závěr závodu psovodi předvedli vlastní cvik a namaškařeného psa.

 

FOTO ZDE

Každá kategorie byla samostatně vyhodnocena a oceněn byl nejlépe namaškařený pes, nejlepší vlastní cvik a nejrychlejší pes. Žádný ze závodníků neodešel domů s prázdnou, včetně těch, kterým se až tak nedařilo.

Řadě našich členů se podařilo získat pěkné umístění:

Šikovné psí mimino: Petra Nováková - 1. místo, Karel Neumann a Kristýna Láznová - 4. místo

Profík na vodítku: Blanka Görigová - 2. místo, Lenka Sýkorová  - 3. místo, Marek Zeman - 4. místo, Klára Přadková - 5. místo, Vlasta Straková - 6. místo, Adriana Macíčková - 7. místo, Anna Šťastná - 8. místo, Petr Švrček - 11. místo, Jana Sorková - 12. místo, Petr Bahr - 15. místo

Zkušený psí borec: Pavla Besedová - 1. místo, Martin Jurečka - 2. místo

Úctyhodný psí veterán: Květoslava Valušová - 2. místo

 

VÝSLEDKOVÉ LISTINY:

I. šikovné psí mimino II. profík na vodítku
III. zkušený psí borec IV. úctyhodný psí veterán

 

Hlavními sponzory závodu byli:

Poctivá uzenina Žabčík

Obec Bordovice

Obec Veřovice

Pavel Škarpa – malířství a natěračství

Chovatelská stanice hovawartů ČERNÁ TEČKA

Chovatelská stanice německých ovčáků DAN-KLAR

Vlasta Straková

 

Poděkování patří dále všem, kteří se podíleli na uvaření skvělého guláše, grilování steaků, čepování piva, pomocníkům v kuchyni a u prezence, rozhodčím a všem organizátorům, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu závodů.

Děkujeme také závodníkům za sportovní vystupování a divákům, kteří nás přišli podpořit!


Výborová schůze - 17.4.2019

Ve středu 17. dubna jsme uspořádali první výborovou schůzi za účasti všech členů výboru. Na programu schůze byla organizace závodů pro každého majitele psa, které se uskuteční 1. května.


Brigáda  - 13.4.2019

V sobotu 13. dubna se na kynologickém cvičišti uskutečnila brigáda. Na brigádu dorazilo pouze 5 členů. I přes malou účast se podařilo venku udělat velký kus práce. Především se podařilo vykopat odvodňovací kanál okolo kotců, byl proveden úklid větví, naštípali jsme a uložili dřevo.

Všem, ktěří se zúčastnili, děkujeme za pomoc.


ROK 2018


Výroční členská schůze  - 30.12.2018

Výroční členská schůze se konala na kynologickém cvičišti ve Veřovicích za účasti 15 členů ZKO Veřovice. Členům byla předložena zpráva jednatele, zpráva pokladníka, zpráva výcvikáře, hospodáře a také zpráva revizní komise. Dále byli členové seznámeni s plánem akcí na rok 2019. V rámci schůze proběhly také volby do výboru a volba revizní komise. Složení současného výboru a revizní komise se nezměnilo, a tak zůstává ve stejném složení jako v roce minulém: Pavel Škarpa, Anna Šťastná, Květoslava Valušová Gillarová, Lenka Sýkorová, Pavla Besedová a předseda revizní komise Vendulka Sopúchová. 


 Výborová schůze - 1.12.2018

V sobotu 1. prosince jsme uspořádali výborovou schůzi za účasti všech členů výboru. Na programu schůze byla organizace výroční členské schůze a příprava dokumentace pro volby do výboru a volbu revizní komise.


Zkoušky dle KJ ČR Brno - 11.11.2018

V neděli 11. listopadu jsme uspořádali zkoušky dle zkušebního řádu Kynologické jednoty ČR Brno. Na zkoušky nastoupilo 7 psovodů. Zkoušky úspěšně složili všichni psovodi, z řad našich členů to byli:

ZOP: Květoslava Valušová a Poly Černá tečka

ZOP: Vlasta Straková a Donald

ZOP: Gabriela Pítrová a Eywa

ZOP: Petra Nováková a Dyna Moravia Star

ZPU1: Lenka Sýkorová a Lark Goldenpack Marty

ZPU2: Martin Jurečka a Olmeca z Páralovy zahrady

Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Luděk Novák. Všem úspěšným absolventům blahopřejeme.


Zkoušky dle NZŘ/MZŘ - 4.11.2018

V neděli 4. listopadu jsme uspořádali zkoušky dle národního a mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 8 psovodů. Zkoušky úspěšně složilo 6 psovodů, z řad našich členů to byli:

ZZO: Květoslava Valušová a Poly Černá tečka

ZZO: Lenka Sýkorová a Lark Goldenpack Marty

ZZO: Petra Nováková a Dyna Moravia Star

SPr1: Lubomír Srba a Chasan Warpeco

ZVV1: Pavel Škarpa a Doris Dan-Klar

FOTO ZDE

Všem úspěšným absolventům zkoušek gratulujeme a těm co se nedařilo přejeme pevné nervy a hodně štěstí na dalších zkouškách.

Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Vladimír Košťál, figuroval Martin Žáček a stopu pokládal Jan Svoboda, kterým patří rovněž poděkování.


Výborová schůze - 31.10.2018

Ve středu 31. října jsme uspořádali výborovou schůzi za účasti všech členů výboru. Na programu schůze byla organizace zkoušek dle NZŘ/MZŘ (4.11.) a dle KJ ČR Brno (11.11.), aktualizace členské základny, sepsání žádosti o dotace z obce Veřovice na rok 2019, sestavení plánu akcí na rok 2019 a příprava na výroční členskou schůzi. Pro konání výroční členské schůze byl navržen termín 30.12.2018. Termín bude včas zveřejněn. 


Závody O cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpa - 6.10.2018

V sobotu 6. října jsme zorganizovali tradiční závody O cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpy. V letošním ročníku se psovodům podařilo plně obsadit všechny kategorie. Do kategorie ZZO nastoupilo 9 závodníků, kategorie ZZO1 - 7 závodníků, kategorie ZVV1 - 6 závodníků a kategorie ZVV2 - 4 závodníci.

Až na silný vítr, který komplikoval vypracování stopy v kategoriích ZVV1 a ZVV2 nám celý den přálo krásné podzimní slunečné počasí.

Za ZKO Veřovice závodili v kategorii ZVV1 Lubomír Srba, který se s Chasanem Warpeco dostal až na stupínek vítězů a získal krásné 2. místo, a dále Roman Kohout, který obsadil s Carem Moravia Go-Ha 4. místo. V kategorii ZVV2 závodil Pavel Škarpa s Bony Dan-Klar a obsadil krásné 2. místo.

 Celkové výsledky naleznete zde: VÝSLEDKOVÁ LISTINA

FOTO ZDE

DALŠÍ FOTO ZDE

Děkujeme všem závodníkům, kteří za námi do Veřovic přijeli. Rovněž děkujeme všem organizátorům, kteří se podíleli na zajištění hladkého průběhu závodu a rozhodčím a figurantům za jejich pracovní nasazení.

Neobešli bychom se ani bez sponzorů, jimiž jsou: Obec Veřovice, Obec Bordovice, Stanislav Geryk, Pavel Škarpa, Pavel Pítr, Jaroslav Štěpán, Poháry Bauer s.r.o., Řeznictví Jan Kučera, Pavel Káňa-penzion Danka, Tomáš Jung, Vlasta Straková, MARASMOTO s.r.o., Klára Dziviaková-CHS Dan-Klar, Internetová síť FénixNet, Gappay, K-9 kanadské kompletní krmivo pro psy, Krmivo Bardog, pamlsky Candie‘s .


Brigáda - 22.9.2018

V sobotu 22. září se uskutečnila brigáda. Přesto, že se zúčastnili pouze 4 členové, udělal se pěkný kus práce, především: dokončení pásu dlažby před klubovnou, odpad od pergoly a svod okapu, úklid tribuny, úklid ve skladiště, ořezání náletu za lavičkami.

Děkujeme všem účastníkům!

   


Výborová schůze - 4.9.2018

V úterý 4. září jsme uspořádali výborou schůzi za účasti všech členů výboru. Na programu schůze byla především organizace říjnových závodů a zkoušek.


Vystoupení na Dnu obce Veřovice - 21.7.2018

V sobotu 21. července jsme vystoupili za kulturním domem ve Veřovicích u příležitosti dnu obce Veřovice. Předvedli jsme krátkou ukázku poslušnosti, pachových prací a obrany.

V rámci dne obce Veřovice probíhala v KD také výstava. Za kynologický klub Veřovice byl zde umístěn panel s fotkami z historie i současnosti.

FOTO Z VYSTOUPENÍ
 


Noční obranářský závod - 23.6.2018

V sobotu 23. června jsme uspořádali 6. ročník Nočního obranářského závodu. Ve srovnání s předchozími ročníky, nebyla účast příliš hojná. I přesto se nám podařilo otevřít všechny kategorie s počty závodníku 4 (ZVV1), 3 (ZVV2) a 7 (RINGO).

Počasí až na krátkou přeháňku při zahájení a losování startovních čísel nám vcelku přálo a závody se nám nakonec vydařily. Závod posuzoval pan rozhodčí Vladimír Košťál a figurování se ujal Adam Hudeček. Je na místě poděkovat jak jim, tak všem, kdo se podíleli na organizaci závodů.

FOTO

Poděkování patří samozřejmě i sponzorům, kterými jsou:

Obec Veřovice; Obec Bordovice; Martin Lacina – MARASMOTO s.r.o., Veřovice; Pavel Škarpa – malířství a natěračství, Veřovice; Stanislav Geryk, Veřovice; Pavel Pítr, Veřovice; Tomáš Jung, Veřovice; Řeznictví Jan Kučera, Mořkov; Internetová síť FénixNet; Klára Škarpová – chovatelská stanice Dan-Klar; Krmivo Bardog – Josef Bartošík; Jaroslav Štěpán, Veřovice; Vlasta Straková, Veřovice; Pavel Káňa, Veřovice

 

VIDEA - RINGO - LIKVIDACE VÝTRŽNOSTI

Startovní č.1 Startovní č.2
Startovní č.3 Startovní č.4
Startovní č.5 Startovní č.6
Startovní č.7  

Naší ZKO prezentovali: Pavel Škarpa, Lubomír Srba a Radek Novák. Krásné a zasloužené 1. místo patřilo v kategorii ZVV2 Pavlu Škarpovi s Bony Dan Klar a neméně pěkné 3. místo pak Radku Novákovi s Airin exploze v kategorii Obranářský speciál na ringo.


Schůze výboru - 5.6.2018

V úterý 5. června se uskutečnila výborová schůze za účasti všech členů výboru. Na programu schůze byly nové povinnosti ZKO Veřovice ve vztahu k Nařízení EU GPDR. Nově budou muset všichni noví členové, ale i členové stávající podepsat souhlas se zpracováním svých osobních údajů. Dalším bodem programu schůze byla organizace Nočního obranářského závodu, který se uskuteční v sobotu 23.6.


Zkoušky dle NZŘ/MZŘ - 2.6.2018

V sobotu 2. června jsme uspořádali zkoušky dle národního a mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 5 psovodů. Zkoušky úspěšně složili pouze 2 psovodi z řad našich členů. Jedná se o Kristýnu Láznovou, která složila s Carou Moravia Star zkoušku BH a Pavla Škarpu, který složil s Bony Dan-Klar zkoušku SPR1. Zkoušky posuzoval rozhodčí pan Jiři Lasík.

 

PÁR FOTEK ZDE


Brigáda - 12.5.2018

V sobotu 12. května proběhla na našem cvičáku brigáda v rámci níž proběhla úprava terénu a položení obrubníků a jejich zabetonování. Děkujeme všem členům, kteří se zúčastnili a přišli pomoct.


Závody pro každého majitele psa - 1.5.2018

V úterý 1. května jsme uspořádali již pošesté závody pro každého majitele psa. Zájem o tuto akci byl velký. Na zahájení se nám sešlo celkově 37 startujících závodníků, z toho někteří závodili ve více kategoriích.

Podařilo se nám otevřít všechny čtyři kategorie s počty závodníků: šikovné psí mimino“ – 6 , profík na vodítku – 16, zkušený psí borec – 11 a úctyhodný psí veterán – 4 závodníci.

 

 

Závody byly zahájeny přivoláním na čas, které bylo hodnoceno podle velikosti psů. Další disciplíny prováděli psovodi přímo v prostorách cvičiště a některé časově náročnější pak na vedlejší louce pro trénink obran, kam si mohli psovodi v průběhu závodů kdykoliv zajít. Na závěr závodu psovodi předvedli vlastní cvik a namaškařeného psa.

 

 

Každá kategorie byla samostatně vyhodnocena a oceněn byl nejlépe namaškařený pes, nejlepší vlastní cvik a nejrychlejší a nejpomalejší pes. Pozornost dostali také nejmladší a nejstarší pes závodu. Žádný ze závodníků neodešel domů s prázdnou, včetně těch, kterým se až tak nedařilo.

 

 

Řadě našich členů se podařilo získat pěkné umístění. Šikovné psí mimino: Anna Černochová – 2. místo, Květoslava Valušová – 4. místo, Michal Günther – 5. místo. Profík na vodítku: Pavla Besedová – 1. místo, Adriana Macíčková – 2. místo, Lenka Sýkorová – 4. místo, Vlasta Straková – 7. místo, Blanka Görigová  - 10. místo, Petr Švrček 14. místo. Zkušený psí borec: Květoslava Valušová – 2 místo, Veronika Horáková – 5. místo, Martin Jurečka – 6. místo, Ludmila Tsuman – 9. a 11. místo.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA KE STAŽENÍ          FOTO ZE ZÁVODŮ            

 

Hlavními sponzory závodu byli:

Přírodní Krmivo a péče Platinum

Poctivá uzenina Žabčík

Obec Bordovice

Obec Veřovice

Pavel Škarpa – malířství a natěračství

Vlasta Straková

Jaroslav Štěpán, Veřovice

 

Poděkování patří dále všem, kteří se podíleli na uvaření skvělého guláše, grilování steaků, čepování piva, pomocníkům v kuchyni a u prezence, rozhodčím a všem organizátorům, kteří se podíleli na přípravě a hladkém průběhu závodů.

Děkujeme také závodníkům za sportovní vystupování a divákům, kteří nás přišli podpořit!


Schůze výboru - 25.3.2018

V neděli 25. března proběhla schůze výboru. Na programu schůze byla především organizace závodů pro každého majitele psa, dále jsme naplánovali zkoušky dle NZŘ a MZŘ - termín 2.6., a obec Veřovice poskytla naší ZKO dotaci.


Školení krajských a svazových kladečů - 24.3.2018

V sobotu 24. března se na našem cvičišti konalo školení krajských a svazových kladečů, které pořádal KV moravskoslezského kraje. Kladečů se sešlo 16 a zkoušku kladeče úspěšně vykonal i náš člen Jan Svoboda.


Výšlap na Velký Javorník - 3.2.2018

V sobotu 3. února jsme pro naše členy zorganizovali výšlap na Velký Javorník. Sešli jsme se ve velmi skromném počtu. Počasí nám ale přálo, takže jsme se nahože mohli pokochat krásným výhledem. Poslnili jsme se polévkou a udělali společné foto a vrátili se zpět domů. Doufáme, že v příštím roce bude účast hojnější!

PÁR FOTEK ZDE

 


ROK 2017


Výroční členská schůze - 27.12.2017

Výroční členská schůze se konala na kynologickém cvičišti ve Veřovicích. Členům byla předložena zpráva jednatele, zpráva pokladníka, hospodáře a výcvikáře klubu. Dále byli členové seznámeni s plánem akcí na rok 2018. V rámci schůze proběhly z důvodu odstoupení některých členů z výboru KK Veřovice i volby do výboru a volba revizní komise. Vývor KK Veřovice je ve složení: Pavel Škarpa, Anna Černochová, Květoslava Valušová Gillarová, Lenka Sýkorová a Pavla Besedová. Předsedou revizní komise byla zvolena Vendula Sopúchová.  


Výborová schůze - 21.11.2017

Na programu schůze byla organizace výroční členské schůze a návrh programu schůze. Výroční členská schůze se bude konat 27.12.2017. Dále výbor odsouhlasil nutniost zvýšení členských příspěvků z důvodu navýšení poplatků ze strany ČKS.   

Zkoušky dle NZŘ/MZŘ - 5.11.2017

V neděli 5. listopadu jsme uspořádali na našem cvičišti zkoušky dle Národního a Mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 7 psovodů z nichž 6 zkoušku úspěšně splnilo. Rozhodčím, který posuzoval tyto zkoušky byl Jan Macoszek.

Zkoušky absolvovali úspěšně i naši psovodi:

Pavla Besedová/Curie Rapid Black - ZZO

Kristýna Láznová/Cara Moravia Star - ZZO

Pavel Škarpa/Bony Dan-Klar - ZVV2

Radek Novák/Airin Exploze - SPr1

FOTO ZDE


Vystoupení na Drakiádě v Bordovicích - 14.10.2017

V sobotu 14.10. jsme vystoupili na fotbalovém hřišti v Bordovicích, v rámci doprovodného programu Drakiády pro děti. Předvedli jsme ukázku skupinové poslušnosti včetně některých složitějších cviků vyšších stupňů zkoušek. Na závěr proběhla ukázka obran a také ukázka záchranářského výcviku.

Naše vystoupení proběhlo ve velmi přátelské atmosféře přihlížejících dětí, rodičů i samotných organizátorů. Za ukázku našich dovedností jsme byli odměněni, jak vřelým potleskem publika, tak občerstvením z místní kantýny. Moc děkujeme!

FOTO ZDE

 

 


Výborová schůze - 12.10.2017

Na programu schůze byla organizace zkoušek dle MZŘ/NZŘ 5.11. a zkoušek dle KJ ČR Brno 12.11. Byla sepsána žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu obce Veřovice. Výbor souhlasil, že vystoupí v Bordovicích na Drakiádě pro děti. Schválen požadavek na výměnu nefunkčních světel za LED zářivky.

Závody O cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpy - 7.10.2017

V sobotu 7. října jsme zorganizovali naše tradiční závody, již 26. ročník závodu O cenu Veřovic a 18. ročník Memoriálu Karla Škarpy. Počasí bylo sice chladné, ale sluníčko nám svítilo po celý den. Na start nastoupilo 21 závodníků, z toho 2 závodníci nastoupili současně do 2 kategorií.

Soutěžilo se ve 4 kategoriích. Do kategorie ZZO1 nastoupilo 5 závodníků, do kategorie ZM 4 závodníci, do kategorie ZVV1 8 závodníků a do kategorie ZVV2 nastoupilo 5 závodníků.

Posuzování se ujali pánové rozhodčí Josef Havránek a František Beneš. Celý závod odfiguroval Adam Hudeček.

Náš klub reprezentovali velmi pěkně: Jan Svoboda – 1. místo v kategorii ZVV1 + nejlepší poslušnost a obrana, Pavel Škarpa – 1. místo v kategorii ZVV2, dále pak Lubomír Srba – 7. místo v kategorii ZVV1 a Martin Jurečka – 4. místo v kategorii ZM + nejlepší poslušnost.

 

VÝSLEDKOVÉ LISTINY

KATEGORIE ZZO1 KATEGORIE ZM
KATEGORIE ZVV1 KATEGORIE ZVV2

 

FOTO ZE ZÁVODŮ ZDE

Je na místě poděkovat všem závodníkům za jejich účast a sportovní chování, samozřejmě oběma rozhodčím a figurantovi a v neposlední řadě pak všem sponzorům této akce:

 • Obec Veřovice
 • Řeznictví Jan Kučera, Mořkov
 • Pavel Škarpa – malířství a natěračství
 • NG Stavby – Dřevostavby, Veřovice
 • MUDr. Ľubica Ludvová – oční optika
 • Stanislav Geryk, Veřovice – pneuservis a prodej ND
 • Martin Lacina - MARASMOTO s.r.o., Veřovice
 • Tomáš Jung, Veřovice
 • Ing. Zdeněk Vrtal – Elektronické zabezpečení systémů EPROM, Kopřivnice
 • Bardog - Josef Bartošík
 • Pavel Káňa – armovací práce, ubytování- penzion Danka
 • Internetová síť FénixNet
 • LIPKA HQ s.r.o., Frenštát p. Radhoštěm
 • GAPPAY s.r.o
 • Art Beton s.r.o. – Stanislav Doubravský

Brigáda - 9.9.2017

V sobotu 9. září proběhla na našem cvičišti brigáda. Do brigády se aktivně zapojilo pouze 5 členů, kterým děkujeme za účast a jejich čas.

Výborová schůze - 28.8.2017

Hlavním bodem programu schůze byla organizace závodu O cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpy, který se uskuteční v sobotu 7. října. Dále výbor sepsal žádost o poskytnutí neinvestiční dotace na rok 2018.


Den obce Veřovice - 29.7.2017

V sobotu 29.7. jsme vystoupili u příležitosti Dnu obce Veřovice na fotbalovém hřišti ve Veřovicích. Předvedli jsme ukázku poslušnosti, agility i obran.

Průběh akce natáčelo TV studium sněženka. Záznam z našeho vystoupení můžete shlédnout na stránkách obce Veřovice v sekci Internetového vysílání.

 


Noční obranářský závod - 24.6.2017

V sobotu 24. června jsme uspořádali již 5. ročník Nočního obranářského závodu. Přihlásilo se nám celkem 17 závodníků: 8 závodníků nastoupilo do kategorie ZVV1, 3 závodníci do kategorie ZVV2 a 6 závodníků do obranářského speciálu na ringu.

FOTO ZDE

Za naší organizaci soutěžili 4 závodníci, kteří obsadili velmi krásná místa. Radek Novák v kategorii Obranářský speciál na ringo zvítězil se svou BOM Airin exploze. Pavel Škarpa rovněž zvítězil v kategorii ZVV2 s fenou NO Bony Dan-Klar. V kategorii ZVV1 se Lubomír Srba s NO Chasanem Warpeco umístil na 3. místě a na 4. místě se umístil Roman Kohout s NO Carem Moravia Go-Ha.

 

Všem velmi blahopřejeme! Výsledková listina zde: VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Posuzování se ujal rozhodčí pan Vladimír Košťál,  figurovali Michal Krbec  a Adam Hudeček, kterým rovněž děkujeme za velmi náročný výkon.

Závody bychom nemohli zorganizovat bez sponzorů, jimiž jsou:

Martin Lacina – MARASMOTO s.r.o., Veřovice

Pavel Škarpa – malířství a natěračství, Veřovice

Stanislav Geryk, Veřovice

Tomáš Jung, Veřovice

Řeznicztví Jan Kučera, Mořkov

Internetová síť FénixNet

Klára Škarpová – chovatelská stanice Dan-Klar

Krmivo Bardog - Josef Bartošík

Radek Novák, Veřovice

Zbyněk Černoch, Veřovice

Pavel Káňa – Penzion Danka

 

Videa - kategorie obranářský speciál na ringo:

Startovní č. 1 Startovní č. 2
Startovní č. 3 Startovní č. 4
Startovní č. 5 Startovní č. 6

 


Výborová schůze - 13.6.2017

Hlavním bodem programu schůze byla organizace nočního obranářského závodu, který se uskuteční v sobotu 24. června.


Zkoušky dle NZŘ/MZŘ - 27.5.2017

V sobotu 27. května jsme zorganizovali zkoušky dle Národního a Mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 10 psovodů.

 

Úspěšní absolventi zkoušek ZKO Veřovice: Jiří Kotonský – ZZO, Lubomír Srba  - ZVV1, Jan Svoboda – IPO1, Pavel Škarpa – IPO2.

FOTO zde


Zkoušky dle KJ ČR Brno - 13.5.2017

V sobotu 13. května jsme zorganizovali zkoušky dle zkušebního řádu Kynologické jednoty ČR Brno. Zkoušek se účastnilo 9 psovodů. Zkoušku ZOP složil Jiří Kotonský. Zkoušku vyššího stupně ZPU1 složili Nikol Pítrová, Adriana Macíčková a Martin Jurečka.


Závody pro každého majitele psa - 1.5.2017

V pondělí 1. května jsme uspořádali již 5. ročník závodů pro každého majitele psa. Počasí nám vyšlo na jedničku a také účast byla hojná. Soutěžilo se ve 4 kategoriích: I. šikovné psí mimino (4 závodníci), II. profík na vodítku (15 závodníků), III. zkušený psí borec (6 závodníků) a IV. úctyhodný psí veterán (2. závodníci). K vidění tedy byly jak štěňátka, tak dospělí psi a možnost zazávodit si měli i psí dědečci. Různorodé bylo také složení psích plemen od bišonka, přes borderky, salašnické psy, retrívry, bulteriéry a husky až po křížence atd.

Na úvod závodu změřili své síly pejsci v běhu na čas, kde byli rozděleni do kategorií úměrných k věku a velikosti psího plemene. V průběhu závodů pak probíhala soutěž dle disciplín jednotlivých kategorií a na závěr byly vyhodnoceny vlastní cviky a nejlépe namaškařený pes.

Žádný závodník neodešel domů s prázdnou, za což vděčíme sponzorům závodů:

Internetový obchod WEBER MLÝN, Řeznictví Milan Žabčík - Poctivá uzenina, Chovatelská stanice DAN-KLAR Klára Škarpová, Pavel Škarpa – malířství a natěračství, Internetová síť FenixNet, Martin Lacina – MARASMOTO s.r.o. Veřovice, Tomáš Jung-Veřovice. Stanislav Geryk-Veřovice.

Za naší organizaci závodili: Gabriela Pítrová - 1. místo, Adriana Macíčková - 2. a 8. místo, Jiří Kotonský - 9. místo, Nikol Pítrová - 12. místo, Nikol Prokopová  - 11. místo, Marcela Dubová - 14. místo, Martin Jurečka - 4. místo, Veronika Příhodová - 6. místo, Veronika Horáková - 5. místo.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

FOTO zde


Výborová schůze - 17.3.2017

Hlavním bodem programu schůze byla organizace závodů pro každého majitele psa, které se uskuteční v sobotu 13. května a dále zkoušek, které pořádáme v sobotu 27. května. Výbor byl informován o schválené dotaci z obce Veřovice ve výši 40.000,-Kč.


Výroční členská schůze - 14.1.2017

V sobotu 14. ledna se konala na našem cvičišti výroční členská schůze. Schůze se zúčastnilo 18 členů ZKO Veřovice. Výbor přednesl zprávu jednatele, zprávu pokladníka, zprávu výcvikáře, zprávu hospodáře a plán akcí na rok 2017. Na závěr jsme si popřáli do nového roku a každý člen dostal jako poděkování kalendář a něco k snědku pro pejska.

Po skončení oficiální části schůze jsme dostali vynikající večeři a probíhala volná zábava. Někteří z nás odešli domů dříve nakrmit a vyvenčit své čyřnohé miláčky, jiní se zdrželi až do pozdních večerních hodin.

Děkujeme všem členům za účast!


Výborová schůze - 5.1.2017

Výbor schválil program výroční členské schůze, byla předložena a schválena zpráva jednatele, zpráva pokladníka a zpráva hospodáře klubu. Dále byla provedena aktualizace členské základny. 

ROK 2016


Zkoušky dle NZŘ a MZŘ - 30.10.2016

V neděli 30. října jsme uspořádali zkoušky dle Národního a Mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 10 psovodů z nichž 7 zkoušku úspěšně složilo. Z naší organizace složila zkoušku FPR2 Květoslava Valušová, zkoušu BH složili Jan Svoboda a Lubomír Srba, zkoušku ZZO Marie Dobečková a zkoušku IPO1 složil Pavel Škarpa.

FOTO ZDE

Posuzování se ujal pan rozhodčí Jiří Tichý, kterému děkujeme za spolupráci. Všem úspěšným absolventům gratulujeme a těm kterým se nedařilo přejeme hodně štěstí při příštích zkouškách.

 


Schůze výboru - 25.10.2016

Ve středu 25. října se výbor sešel, aby projednal návrh na dotace z rozpočtu obce Veřovice na rok 2017. Dále byla na programu schůze organizace zkoušek dle NZŘ/MZŘ.


Zkoušky dle KJ ČR Brno - 23.10.2016

V neděli 23. října jsme uspořádali zkoušky dle zkušebního řádu Kynologické jednoty ČR Brno. Na zkoušky nastoupilo 10 psovodů, z nichž všichni zkoušky úspěšně složili. Na zkoušky nastoupilo také 5 členů ZKO Veřovice. Zkoušku ZOP složili: Marie Dobečková, Kristýna Láznová, Lucie Grabinská a Petra Nováková. Zkoušku vyššího stupně ZPU1 složila úspěšné Veronika Horáková.

 


Závody O cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpy - 8.10.2016

V sobotu 8. října uspořádal náš klub tradiční podzimní kynologické závody. Již 25. ročník závodu O cenu Veřovic a 17. ročník Memoriálu Karla Škarpy.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: ZM (4 závodníci), ZZO1 (7 závodníků), ZVV1 (9 závodníků) a v kategorii ZVV2 (2 závodníci). Celkově tedy nastoupilo na slavnostní zahájení 20 soutěžících. Naší organizaci reprezentovali i 3 naši členové, a byli velice úspěšní:

V kategorii ZM soutěžila Květoslava Valušová s Mefistem Černá tečka a získala 2. místo, v kategorii ZZO1 s fenkou Nairou z Páralovy zahrady získala 3. místo. V kategorii ZVV1 nás prezentovali dva závodníci. Roman Kohout se psem Carem Moravia Go-Ha se umístil na 4. místě, Lubomír Srba se psem Chasanem Warpeco na 6. místě.
 

VÝSLEDKOVÉ LISTINY
KATEGORIE ZM

KATEGORIE ZZO1

KATEGORIE ZVV1

KATEGORIE ZVV2
   

Za hladký průběh závodů vděčíme všem našim členům, kteří se podíleli na organizaci této náročné akce. Posuzování závodů se ujali rozhodčí, pánové Josef Havránek a František Beneš, figuroval Michal Krbec. Za finanční podporu a věcné dary patří poděkování sponzorům: obce Veřovice, obec Mořkov, Josef Bartošík-Bardog, Stanislav Geryk-pneuservis a prodej ND, Martin Lacina-Marasmoto s.r.o., Tomáš Jung, Radek Novák-NG stavby, Pavel Škarpa-malířství a natěračství, MUDr. L´ubica Ludvová-oční optika, Petr Marek.


Schůze výboru - 28.9.2016

Výbor se sešel v počtu 4 členů, na programu schůze byla organizace závodů.


Schůze výboru - 12.9.2016

Výbor se sešel v plném počtu členů, aby projednal organizaci Závodů O Cenu Veřovic.


Brigáda - 3.9.2016

V sobotu 3. září se uskutečnila na kynologickém cvičišti ve Veřovicích od 8:30 hodin brigáda. Na brigádu dorazilo jenom 7 členů, i tak jsme ale zvládli udělat spoustu práce. Děkujeme všem za účast. 

FOTO


Vystoupení na Dnech obce - 6.8.2016

V sobotu 6. srpna se konal na fotbalovém hřišti ve Veřovicích Den obce Veřovice. Nás klub měl příležitost předvést něco málo ze svých dovedností. Byla to ukázka poslušnosti a ukázka obran. Divákům se naše vystoupení líbilo a poskytli jsme i menší rozhovor pro regionální TV studium Sněženku.

FOTO


Schůze výboru - 3.8.2016

Výbor se sešel v plném počtu členů, aby projednal podání žádosti o poskytnutí neinvestiční dotace od ČKS. Dále jsme stanovili termín zkoušek na neděli 30.10. a na programu schůze byla mimo jiné organizace vystoupení našeho klubu.


Vystoupení - 16.7.2016

V sobotu 16. července se v areálu fotbalového hřiště ve Veřovicích konal sportovní den s hosty z Lampertswalde u příležitosti slavnostního otevření nových šaten na fotbalovém hřišti. Náš klub dostal možnost vystoupit na této akci. Předvedli jsme ukázku obran na klasický rukláv včetně kousání na ringo.

 

FOTO


4. ročník Nočního obranářského závodu - 18.6.2016

V sobotu 18. června jsme uspořádali 4. ročník Nočního obranářského závodu. Soutěžilo se ve třech kategoriích: kategorie ZVV1, ZVV2 a obranářský speciál na ringo. Na závody k nám dorazilo celkem 22 závodníků, z nichž někteří soutěžili ve dvou kategoriích. Do kategorie ZVV1 nastoupilo 10 závodníků, do kategorii ZVV2 4 závodníci a do kategorie Ringo 10 závodníků.

Letošní ročník nám konečně vyšlo také počasí, takže byla velká účast i ze strany diváků. Naší organizaci reprezentovali 4 závodníci, kteří dosáhli vynikajících výsledků. V kategorii ZVV1 to byli: Roman Kohout se psem Car Moravia Go-Ha - 2. místo, Pavel Škarpa s Bony Dan-Klar - 3. místo a Lubomír Srba s Casanem Warpeco - 5. místo.

V kategorii Ringo nás reprezentoval Radek Novák s fenkou belgického ovčáka malinoise Airin Exploze, který se umístil na velmi pěkném 2. místě.

 

Výsledková listina
KATEGORIE ZVV1 KATEGORIE ZVV2 KATEGORIE RINGO

 

 

Fotografie - zde
Videa z disciplíny zadržení v místnosti:
Startovní č.1 Startovní č.6
Startovní č.2 Startovní č.7
Startovní č.3 Startovní č.8
Startovní č.4 Startovní č.9
Startovní č.5 Startovní č.10

 

Posuzování se ujal rozhodčí pan František Beneš a figurování Michal Krbec a Antonín Šimurda. Závody to byly časově i organizačně náročné, takže je na místě poděkovat panu rozhodčímu a figurantům a rovněž závodníkům za jejich účast a sportovní chování.

A děkujeme i sponzorům, bez nichž bychom si nemohli dovolit závody uspořádat: Obec Veřovice, Martin Lacina –  MARASMOTO s.r.o., Tomáš Jung, Radek Novák – N.G. stavby Dřevostavby, Pavel  Škarpa, Jan Kučera – řeznictví Mořkov, Stanislav Geryk, Josef Bartošík – krmivo Bardog, MUDr Lubica Ludvová – oční centrum Vision Nový Jičín, Pavel  Káňa, Ing. Zdeněk Vrtal – Elektronické zabezpeční objektů EPROM Kopřivnice.


Schůze výboru - 6.6.2016
V pondělí 6. června se výbor sešel v počtu čtyř členů výboru. Na programu schůze byla organizace Nočního obranářského závodu.


Zkoušky dle NZŘ a MZŘ - 29.5.2016

V neděli 29.5. jsme zorganizovali zkoušky dle Národního a Mezinárodního zkušebního řádu. Jednalo se o první zkoušky v letošním roce a přihlásilo se na ně hned 9 psovodů, z nichž někteří k nám zavítali dokonce až z Třince. Zkoušky byly organizačně velice náročné, takže jsme začali už v 6:30 ráno a skončili až v 16:30. Museli jsme zajistit podmínky pro celkem 7 různých druhů zkoušek, které zahrnovaly cviky poslušnosti, stopu, obranu, a speciální disciplíny. Jednalo se o zkoušky ZZO, ZM, ZVV1 a ZPO2 dle NZŘ a zkoušky BH, FPR1 a IPO1 dle MZŘ. Zkoušky se zdárně podařilo splnit osmi psovodům. Naší organizaci reprezentoval Roman Kohout s německým ovčákem Carem Moravia Go-Ha, který splnil zkoušku IPO1.

FOTO

Počasí nám příliš nepřálo. Ráno nás zastihl prudký liják, dopoledne přeháňky a odpoledne se pro změnu udělalo horko a dusno. Všem úspěšným absolventům gratulujeme a těm kterým se nedařilo vůbec nebo vše nebylo dle jejich představ, přejeme hodně štěstí při dalších zkouškách. Také děkujeme panu rozhodčímu Jiřímu Vychodilovi za posuzování zkoušek a všem organizátorům velmi náročné akce.


Schůze výboru - 23.5.2016
V pondělí 23. května se výbor sešel v počtu čtyř členů výboru včetně předsedy revizní komise. Na programu schůze byla především organizace Zkoušek a příprava na Noční obranářský závod.


Závody pro každého majitele psa - 1.5.2016

V neděli 1.května zorganizoval náš klub 4. ročník závodů pro každého majitele psa. Závodníci soutěžili ve čtyřech kategoriích: šikovné psí mimino (7 závodníků), profík na vodítku (12 závodníků), zkušený psí borec (5 závodníků) a úctyhodný psí veterán (4 závodníci). Celkově tedy nastoupilo 28 závodníků s pejsky od stáří štěňátka až po zasloužilé psí veterány.

FOTOGRAFIE

VÝSLEDKOVÁ

LISTINA

 

Naší organizaci reprezentovalo 12 soutěžících. V kategorii šikovné psí mimino se nejlépe umístila Pavla Besedová s fenou německého ovčáka Curie (1. místo), Marcela Dubová s rhodeským ridgebackem Baharem (2. místo), dále na 4. místě Kateřina Kollerová s Reginou, na 5. místě Patrik Šmíd s Dynou Moravia Star a na 7. místě Radka Kozelková s Ronym.

V kategorii profík na vodítku soutěžily a nejlépe se umístily: Marie Dobečková s Besinkou (4. místo) a Pavla Bartoňová s Arnym (5. místo).

V kategorii zkušený psí borec se nejlépe umístila Květoslava Valušová s hovawartem Mefistem Černá tečka (2 . místo) a dále Tereza Kučerová s Jasmínou (4. místo) aVeronika Horáková s Enny (5. místo).

V poslední kategorii, určené pro starší nebo handicapované psy, závodily Anna Černochová se zl. retrívrem Dickem (1. místo) a Lenka Sýkorová se zl. retrívrem Brixem (3. místo). Na domácí půdě tedy zůstalo celkem 5 pohárů.

Během závodů si mohli soutěžící vyzkoušet spoustu netradičních disciplín jako byl aport rohlíku, odložení u misky se žrádlem a vodou, hod „hovnem“ přes plot apod. Všichni závodnící byli odměněni věcnými dary a vyhodnocen byl také v každé kategorii nejlepší vlastní cvik psovoda a nejlépe „namaškařený“ pes. Poděkování patří všem pomocníkům, rozhodčím, pořadatelům a hlavním sponzorům závodu, kterými jsou: internetové obchody Zoocentrum, Zoomix, Svetkrmiv, Martin Lacina-Marasmoto s.r.o., internetvá síť FenixNet a paní Ryčlová a Kováčová. Děkujeme také všem závodníkům za jejich účast a sportovní chování.

Závody splnily naše očekávání a počasí nám také přálo. Můžeme jen doufat ve stejně hojnou účast příští rok.

 


Brigáda - 23.4.2016

V sobotu 23. dubna proběhla na našem cvičišti plánovaná brigáda. Během brigády proběhl úklid klubovny a kuchyně, betonování zídky, betonování patek pro nový most ke kotcům, sekání cvičáku a spousta další práce. Stavba nového mostu probíhala ještě i v dalších dnech.

Všem účastníkům brigády a všem, kdo se podíleli na stavbě nového mostu děkujeme za pomoc.

Pár fotek ZDE.


Schůze výboru - 11.4.2016

V úterý 15. března se výbor sešel v počtu všech členů výboru včetně předsedy revizní komise. Na programu schůze byla především organizace Závodu pro každého majitele psa.


Schůze výboru - 15.3.2016

V úterý 15. března se výbor sešel v počtu všech členů výboru včetně předsedy revizní komise. Na programu schůze bylo:

 • příprava propozic a organizace závodů pro každého majitele psa
 • příprava propozic na noční obranářský závod
 • z důvodu nepřízně počasí zrušen termín brigády 19.3., náhradí termín 9.4
 • dotace z obce Veřovice na rok 2016

Školení výcvikářů - 12.-13.3.2016

Ve dnech 12.-13.3. probíhalo v ZKO Suchdol n. Odrou pod vedením lektorky Lenky Chmurové dvoudenní školení zaměřené na metodiku výcviku psů při stopách, poslušnosti a obranách. Proškoleni byli Pavel Škarpa a Marie Dobečková.


Seminář pro figuranty a školení figurantů - 27.-28.2.2016

V sobotu 27. února probíhal na kynologickém cvičišti v Suchdole nad Odrou seminář určený pro začínající ale i stávající figuranty. Semináře se zúčastnili a cenné rady získali Pavel Škarpa a Radek Novák. V neděli pak probíhala prolongace a atest figurantů. Osvědčení figurantů II. třídy získali Pavel Škarpa a Jan Svoboda. 


Přátelské posezení - 20.2.2016

V sobotu 20. února jsme pro všechny členy zorganizovali na našem cvičišti přátelské posezení k zahájení výcvikové sezóny. Sešli jsme se v počtu dvaceti členů včetně doprovodu ve dvě hodiny. Kolem půl čtvrté bylo už připraveno občerstvení v podobě vařených vepřových kolen. Nechyběla ani kytara a hlavně dobrá nálada všech zúčastněných.

FOTO ZDE


Schůze výboru - 15.2.2016

V pondělí 15. února se výbor sešel v počtu všech členů výboru včetně předsedy revizní komise. Na programu schůze bylo:

 • školení figurantů a výcvikářů
 • zkoušky dle NZŘ/MZŘ - stanoven termín 29.5.
 • Brigády - stanovené termíny 19.3. a 23.4., vždy od 9 hodin
 • Jarní závod
 • Organizace přátelského posezení

 


Výšlap na Velký Javorník - 23.1.2016

V sobotu 23. ledna jsme uspořádali společný výšlap na Velký Javorník. Sešli jsme se v počtu 10 kynologů a 7 pejsků. Zpočátku to vypadalo, že budeme mít co dělat aby nás neodfouknul silný vítr, ale po cestě lesem už bylo dobře a nahoře dokonce svítilo sluníčko. V chatě jsme se poslnili polévkou, udělali společně foto a vyrazili domů přes serpentýny. Výlet se nám vydařil, děkujeme všem členům za účast.


FOTO ZDE

 


Schůze výboru - 4.1.2016

V pondělí 4. ledna se výbor sešel poprvé v letošním roce a to v počtu všech členů výboru. Na programu schůze byla aktualizace členské základny a příprava dokumentů potřebných k odesální na ČKS. Výbor upřesnil sraz na Výšlap na Javorník, který se uskuteční 23.1. Sraz bude na parkovišti u fotbalového hřiště v 9 hodin. V klubovně kynologického cvičiště bude uložena kniha brigádnických hodin, do které si můžou členové zapisovat odpracované hodiny.


ROK 2015


Výroční členská schůze - 28.11.2015

V sobotu 28. listopadu jsme uspořádali pro naše členy výroční členskou schůzi. Na schůzi dorazilo pouze 10 členů a dva hosté - starosta a místostarosta obce Veřovice. Na programu schůze bylo přednesení zprávy jednatele, výcvikáře, hospodáře a pokladníka klubu. Dále probíhalo projednání brigádnických hodin - byla stanovena výše zálohy na brigádu a proběhla změna v provozním řádu ZKO Veřovice - nové informace a schválený provozní řád naleznete v sekci "členství".

Členové byli dále seznámeni s plánem akcí na rok 2016 a na závěr se dostali ke slovu také pan starosta a místostarosta obce Veřovice. Každý z přítomných obdržel drobný uponínkový předmět - kalendář s plánem akcí na rok 2016 a balíček piškotů. Připili jsme si ke zdraví do nového roku a poslnili se řízkem s bramborovým salátem.

Děkujeme všem členům, kteří se shůze zúčastnili a také děkujeme všem kteří dali dopředu na vědomí svou účast či neúčast na schůzi.

Zápis ze schůze.

FOTO ZDE

 


Zkoušky dle NZŘ a MZŘ - 31.10.2015

V sobotu 31. října jsme uspořádali na našem cvičišti zkoušky dle národního a mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 9 psovodů z nichž 7 psovodů zkoušky úspěšně složilo. Z naší organizace se podařilo splnit zkoušky třem psovodům:

Květoslava Valušová Gillarová - Naira z Páralovy zahrady - zkouška ZZO1

   - Mefist Černá tečka - zkouška ZZO1

Pavel Škarpa - Bony Dan-Klar - zkouška ZVV1

Bronislav Pečenka - Betty Dan-Klar - zkouška IPO1

FOTO ZE ZKOUŠEK

Posuzování se ujala rozhodčí paní Jana Glisníková. Děkujeme psovodům za jejich účast a všem pomocníkům, kteří se podíleli na organizaci zkoušek.

 


Schůze výboru - 26.10.2015

V pondělí 26.10. proběhla další schůze výboru. Sešli jsme se v kompletním složení, včetně předsedy revizní komise.

Hl. program schůze

 • příprava a organizace zkoušek dle nzř/mzř
 • nahlášení plánovaných závodů na ČKS
 • změna výcvikového plánu v zimním období
 • program výroční členské schůze
 • návrh na změnu čl. příspěvků a poplatků za nesplněné brigádnické hodiny
 • návrh změny provozního řádu
 • vyúčtování závodů

Výbor ustanovil termín výroční členské schůze. Ta se bude konat v sobotu 28.11. od 14 hodin na kynologickém cvičišti ve Veřovicích. Na schůzi srdečně zveme všechny naše členy.


Závody O cenu Veřovic a Memoriál Karla Škarpy - 10.10.2015

V sobotu 10. října uspořádal náš klub tradiční podzimní kynologické závody. Již 24. ročník závodu O cenu Veřovic a 16. ročník Memoriálu Karla Škarpy. Dá se říct, že počasí letos přálo hlavně našim psům, avšak závodníci ani pořadatelé by se určitě nezlobili, kdyby bylo o pár stupňů více.

Ačkoliv ještě na začátku týdne, před samotnými závody, to nevypadalo s počtem závodníků nijak růžově, nakonec byla účast překvapivě bohatá. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: ZM (5 závodníků), ZVV1 (8 závodníků), ZVV2 (6 závodníků) a v kategorii upravená poslušnost dle ZVV1 (6 závodníků). Celkově tedy nastoupilo na slavnostní zahájení 23 závodníků. Naší organizaci reprezentovali i 4 naši členové, a byli velice úspěšní:

V kategorii „upravená poslušnost dle ZVV1“ soutěžila Květoslava Valušová Gillarová hned se dvěma svými psy. S Mefistem Černá tečka v kategorii zvítězila a s fenkou Nairou z Páralovy zahrady se umístila na 2. místě. Úspěšné byly i feny z chovatelské stanice Pavla Škarpy Dan-Klar. S Bony Dan-Klar se Pavel Škarpa umístil na 3. místě a Bronislav Pečenka s Bety Da-Klar se umístil na 2. místě a získal rovněž cenu za nejlepší poslušnost.

 

VÝSLEDKOVÉ LISTINY
KATEGORIE ZM

POSLUŠNOST DLE ZVV1 UPRAVENÁ

KATEGORIE ZVV1

KATEGORIE ZVV2
   
FOTOGRAFIE

Za hladký průběh závodů vděčíme všem našim členům, kteří se podíleli na organizaci této náročné akce. Posuzování závodů se ujali rozhodčí, pánové Josef Havránek a František Beneš a pozvání přijal a slova se ujal rovněž místostarosta naší obce pan Martin Fojtík. Za finanční podporu a věcné dary patří poděkování sponzorům: obce Veřovice, obec Mořkov, Josef Bartošík-Bardog, Stanislav Geryk-pneuservis a prodej ND, Martin Lacina-Marasmoto s.r.o., Tomáš Jung, Radek Novák-NG stavby, Pavel Škarpa-malířství a natěračství, MUDr. L´ubica Ludvová-oční optika, Petr Marek.

 


Schůze výboru - 29.9.2015

V úterý 29.9. proběhla schůze výboru. Výbor se sešel ve složení: Pavel Škarpa, Anna Černochová, Radek Novák, Květoslava Valušová. Hlavním programem schůze byla organizace Závodů o cenu Veřovic.


Brigáda - 26.9.2015

V sobotu 26.9. proběhla na kynologickém cvičišti brigáda. Bohužel od rána pršelo, takže jsme alepsoň udělali úklid klubovny (kuchyně a chaty) před plánovanými závody. Brigády se zúčastnili 4 členové.

Děkujeme za pomoc.


Schůze výboru - 31.8.2015

V pondělí 31.8. proběhla schůze výboru. Výbor se sešel ve složení: Pavel Škarpa, Anna Černochová, Radek Novák, Květoslava Valušová. Hlavním programem schůze byla příprava a organizace Závodů o cenu Veřovic a příprava sloučených zkoušek. Dále byl změněn termín brigády ze soboty 3.10. na sobotu 26.9.


Intenzivka maintrailing - 31.7. až 2.8.2015

Poslední červencový víkend jsme uspořádali pro zájemce intenzivní soustředění zaměřené na trénink maintrailingu. Mantrailing je metoda výcviku, kdy pes sleduje, pachovou stopu pouze jediné osoby, kde základem je zaměření se na individuální pach konkrétního člověka. Pes musí sledovat stopu v každém prostoru, za různých podmínek a najít konkrétní osobu i ve větší skupině lidí.


Vystoupení - 19.6.2015

V pátek 19.6. vyrazilo několik našich členů do Nového Jičína, kde vystoupili pro mateřské školky. Předvedli zde krátkou ukázku poslušnosti, obran a také ukázku pachových prací - vyhledávání předmětu.

NĚKOLIK FOTEK ZDE


 

Noční obranářský závod - 13.6.2015

V sobotu 13.6. proběhl od 18h na našem cvičišti 3. ročník Nočního obranářského závodu. Sešlo se 16 závodníků, z nichž někteří soutěžili hned ve dvou kategoriích. Celkově nastoupilo 9 závodníků do kategorie ZVV1, 2 závodníci do kategorie ZVV2 a 10 závodníků do kategorie Obranářského speciálu na ringo.

Krásné slunečné a teplé počasí pokazila jenom menší bouřka, která se přihnala okolo 11hodin. Takže závodníci, kteří šli na ringo, museli závodit v dešti. 

Posuzování se ujal pa rozhodčí Vladimír Košťál a fiigurovali pánové Antonín Šimurda a Michal Krbec. Děkujeme jim za jejich dobře odvedenou práci a dále celému našemu organizačnímu týmu, který se podílel na hladkém průběhu závodu. A v neposlední řadě sponzorům závodů.

výsledková listina ZVV1 výsledková listina ZVV2 výsledková listina Ringo
FOTKY NA RAJČETI

Velmi úspěšní byli i reprezentanti našeho klubu. V kategorii ZVV1 soutěžili: Pavel Škarpa s Bony Dan-Klar 1. místo, Roman Kohout s Carem Moravia Go-Ha 2. místo, Tomáš Kudělka s Chetris 3. místo. V kategorii Obranářský speciál na ringo soutěžil Tomáš Kudělka, který se umístil na 7. místě.

 


Schůze výboru - 31.5.2015

V neděli 31.5. proběhla schůze výboru. Výbor se sešel ve složení: Pavel Škarpa, Anna Černochová, Radek Novák, Květoslava Valušová. Hlavním programem schůze byla příprava a organizace nočního obranářského závodu.


Zkoušky dle NZŘ - 24.5.2015

V neděli 24.5. jsme uspořádali zkoušky dle národního zkušebního řádu. Na zkoušky nastoupilo 5 psovodů z nichž 4 zkoušku úspěšně složili. Z naší organizace úspěšně složili zkoušku základní ovladatelnosti ZZO Adriana Macíčková s fenou Bonnie Zlatá Skalka a Petra Nováková s fenou Prima Akumulator.

Posuzování se ujal rozhodčí p. Jiří Lasík. Všem úspěšným absolventům blahopřejeme.


Schůze výboru - 14.5.2015

Ve čtvrtek 14. dubna proběhla schůze výboru. Výbor se sešel v úplném složení: Pavel Škarpa, Anna Černochová, Radek Novák, Květoslava Valušová a Lenka Sýkorová. Na programu schůze byla především organizace zkoušek dle NZŘ, které byly přesunuty ze sobotu 23.5. na neděli 24.5., zhodnocení a vyúčtování závodů pro každého majitele psa a dále příprava na noční obranářský závod.


Zkoušky dle MZŘ - 2.5.2015

V sobotu 2.5. jsme uspořádali zkoušky dle mezinárodního zkušebního řádu. Čtyři psovodi úspěšně složili zkoušku BH a jeden psovod zkoušku IPO1. Posuzování se ujal rozhodčí p. Jiří Vychodil.

Z naší organizace úspěšně složil zkoušku IPO1 Pavel Škarpa s fenou Bony Dan-Klar.

FOTO ZDE

 
 


Závody pro každého majitel psa - 1.5.2015

V pátek 1. května jsme na našem kynologickém cvičišti uspořádali již 3. ročník závodů pro každého majitele psa. Letos byly otevřeny pouze 2 kategorie - šikovné psí mimino a profík na vodítku. Závodů se zúčastnilo celkem 11 závodníků. Psovodi soutěžili v řadě netradičních disciplín. Divákům se líbil především aport rohlíku, cvik věř svému psovi nebo nejlépe namaškařený pes.

Počasí nám vcelku vyšlo, přesto že nás zastihly drobné přeháňky, sem tam nám zasvítilo i sluníčko. Naši organizaci reprezentovali Petr Marek, Radek Novák, Nikol Pítrová, Veronika Horáková a Tereza Kučerová.

Děkujeme všem pořadatelům závodů, rozhodčím, divákům a především závodníkům za jejich hojnou účast, smysl pro humor a sportovní chování.

FOTO ZDE

   


Schůze výboru - 14.4.2015

V úterý 14. dubna proběhla schůze výboru. Členové se sešli ve složení: Pavel Škarpa, Anna Černochová, Radek Novák a Květoslava Valušová. Na programu schůze byla především organizace závodu pro každého majitele psa, dále příprava na noční obranářský závod a nadcházející zkoušky dle MZŘ a NZŘ


Brigáda - 11.4.2015

V sobotu 11. dubna proběhla na našem kynologickém cvičišti první brigáda letošního roku. Zúčastnilo se jí 10 členů: Radek Novák, Pavel Škarpa, Anna Černochová, Lucie Šťastná, Robin Pavel Křížek, Pavla Bartoňová, Tereza Kučerová, Veronika Horáková, Pavlína Turková a Markéta Hebláková.  Proběhl úklid kuchyně, úklid kůlny, dále ukládáná dřeva a úklid prostoru okolo kotců a potoka (hrabání větví).

PÁR FOTEK ZDE

V období od 4.4. do 11.4. probíhala také výroba nových kotců. Na likvidaci starých a výrobě nových kotců se podíleli: Radek Novák, Pavel Škarpa, Petr Marek a Petr Šťastný.

Všem patří velké poděkování.


Schůze výboru - 16.3.2015

V pondělí 16. března se sešli členové nově zvoleného výboru klubu. Prvním bodem schůze byla volba funkcí výboru. Výbor je ve složení: Pavel Škarpa - předseda, Anna Černochová - jednatel, pokladník, Květoslava Valušová - hl. výcvikář, Radek Novák - hospodář, Lenka Sýkorová - člen výboru

Hlavním bodem programu schůze byla organizace III. ročníku závodů pro každého majitele psa a organizační záležitosti klubu.


Školení instruktorů pro sportovní výcvik psů  -14. až 15.3.2015

O víkendu 14.-15.3. proběhlo na kynologickém cvičišti v Suchdole nad Odrou dvoudenní školení instruktorů pro sportovní výcik psů. Hlavním lektorem byla paní Lenka Chmurová. Školení bylo rozděleno vždy do dvou částí - teoretické přípravy, která probíhala v klubovně a následně poměrně obsáhlé praktické ukázky, která probíhala na cvičišti. Školení bylo zaměřeno na ukázku různých metodik a technik nácviku stop, poslušnosti i obran.

Proškoleni byli výcvikáři Radek Novák a Anna Černochová.


Mimořádná členská schůze - 7.3.2015

V sobotu 6. března proběhla na kynologickém cvičišti mimořádná členská schůze, jejímž hlavním účelem byly volby výboru a revizní komise. Přítomní členové odhlasovali počet členů výboru a zvolili z navržených kandidátů do výboru KK Veřovice 5 členů a dále zvolili předsedu revizní komise KK Veřovice.

Zápis z mimořádné členské schůze


Školení figurantů - 1.3.2015

V neděli 1. března proběhlo v ZKO Frýdlant n. Ostravicí školení figurantů. Za ZKO Veřovice byli proškoleni a osvědčení figurantů II. třídy obdrželi Radek Novák a Pavel Škarpa.

Členská schůze - 10.1.2015

V sobotu 10. ledna proběhla tradiční členská schůze na kterou byli srdečné zvání všichni členové klubu a pozvání rovněž přijal pan starosta B. Piterák a pan M. Fojtík místostarosta obce Veřovice. Sešli jsme se v poměrně skromném počtu, abychom zhodnotili činnost klubu za loňský rok jak po stránce výcviku tak po stránce hospodaření klubu.


ROK 2014


Zkoušky dle NZŘ - 22.11.2014

V sobotu 22.11. 2014 proběhly zkoušky dle NZŘ na které nastoupili dva členové KK Veřovice. Oba byli skvěle připraveni a zkoušky úspěšně zvládli.

 

Lucie ŠťastnáDixi od Talašova mlýna - ZZO, prospěla výborně

Bronislav PečenkaBetty Dan - Klar - ZVV1, uspěl


Mistrovství mládeže ČKNO s mezinárodní účastí dle IPO a ZVV1 24.-25.10.2014

 

Ve dnech 24.10. - 25.10.2014 proběhlo ve sportovním areálu Mořkov 

Mistrovství mládeže ČKNO s mezinárodní účastí dle IPO a ZVV1

které organizoval náš kynologický klub.

Mistrovství posuzovali rozhodčí: MVDr. Jana Glisníková, Luboš Jánský a Jiří Vychodil

Figurant: Pavel Soukop 

V pátek 24.10.2014 proběhla prezentace, tréninky, zahájení a losování.

V sobotu 25.10.2014 závodníci odjeli nejprve na stopy. Po stopách proběhla poslušnost dle IPO1 a ZVV1. Poté následovaly obrany.

Během závodů jsme viděli moc pěkné výkony a mohli jsme ocenit opravdu sportovní chování všech závodníků. 

Mistrem mládeže ČKNO pro rok 2014 se stala Andrea Vydrová ze ZKO Tři sekery, která zvítězila i v obou soutěžních kategoriích.

Výsledky

Fotky

Vítězce i všem účastníkům gratulujeme a přejeme mnoho kynologických úspěchů.


XXIII. ročník Závodu O Cenu Veřovic a XV. ročník Memoriálu Karla Škarpy - 4.10.2014

 

V sobotu 4. října 2014 proběhl na našem kynologickém cvičišti XXIII. ročník Závodu O Cenu Veřovic a XV. ročník Memoriálu Karla Škarpy.

Závody a memoriál posuzovali rozhodčí pan František Beneš a Věra Hrušková. Figuranti byli pan Pavel Červenka a Tomáš Vývoda.

Závodilo se v jednotlivcích a družstvech, a to ve stopě, poslušnosti a obraně.

Celé závody proběhly v klidné a přátelské atmosféře. Děkujeme všem organizátorům a pomocníkům - bez nich by to nešlo :)

Výsledky našich členů:

Kategorie A - stopa:

Bronislav Pečenka, Betty Dan-Klar / No    92 bodů, 1. místo

Květoslava Valušová Gillarová, Naira z Páralovy Zahrady / HW - 90 bodů, 3. místo

Kategorie B - poslušnost, speciál dle ZVV1

Lucie Šťastná, Dixi Od Talašova mlýna /BOG - 70 bodů, 5. místo

Kategorie C - ZVV1

Pavel Škarpa, Bony Dan-Klar / NO - 88 bodů, 3. místo

Pavel Škarpa, Bea Dan-Klar / NO - 86 bodů, 4. místo

Roman Kohout, Car Moravia Go-Ha / NO - 81 bodů, 4.místo

Kategorie E, závod družstev:

Bronislav Pečenka, Betty Dan-Klar/No+ Pavel Škarpa, Bony Dan - Klar/No + Lucie Šťastná, Dixi od Talašova Mlýna, BOG - 88. bodů, 3. místo

Květoslava Valušová Gillarová, Naira z Páralovy Zahrady + Pavel Škarpa, Bea Dan - Klar + Roman Kohut, Car Moravia Go - Ha - 2. místo

 

Gratulujeme závodníkům k dosaženým výsledkům a těšíme se na další ročník závodů.

Výsledková listina


Zkoušky dle MZŘ  - 21.9.2014

V neděli 21.9.2014 proběhly u nás na cvičáku zkoušky dle MZŘ.

 

Výsledky našich členů:

Pavel Škarpa a Bea Dan - Klar, složená zkouška FPr2

Pavel Škarpa a Bonny Dan -KLAR, složená zkouška FPr1

Bronislav Pečenka a Betty Dan-Klar, složená zkouška FPr1

Květoslava Valušová a Naira z Páralovy zahrady, složená zkouška Bh

Květoslava Valušová a Mefist Černá tečka, složená zkouška StPr3

 

Všem gratulujeme k úspěšnému složení zkoušek.

Soupiska


Canisterapeutické zkoušky - 20.9.2014
 
V sobotu 20.9.2014 proběhly canisterapeutické zkoušky, kterých se účastnilo 9 týmů. Povahu psů, poslušnost a celkovou souhru týmů a jejich předpoklady k této činnosti posuzovala paní komisařka Hana Mosnerová. Všechny týmy byly úspěšné a na závěr zkoušek obdržely od paní komisařky pochvalu za vzornou přípravu a certifikáty. Všem upřímně gratulujeme.
 
Z našeho klubu složili zkoušku:
Erika Vyskočilová a Bols
Kamila Raiskubová a Annie (po dvou letech aktivní práce opakovaně obhájily svůj certifikát)

 

Výběrový závod na Mistrovství ČR mládeže stopařů - 6.9.2014

V sobotu 6.9.2014 se na našem kynologickém cvičišti konal Výběrový závod mládeže stopařů.

Rozhodčí: Bc. Jiří Lasík

Kladeči: Alexandra Dobrovičová a Zbyněk Novák

Vedoucí celé akce byl předseda KK Veřovice, pan Pavel Škarpa

Závodu se účastnilo 14 psovodů, závodilo se ve 3 kategoriích - FPr3 junioři, FPr3 mládež a FPR1 doplňková kategorie. Celý den panovalo pěkné, slunečné počasí a závody provázela přátelská a pohodová atmosféra.

Vítězům gratulujeme a těšíme se u nás ve Veřovicích na dalším ročníku Výběrových závodů stopařů.

Stránka ČKS, Informace o proběhlém závodu

Výsledková listina Mistrovství ČR mládeže stopařů


Intenzivní lovecký výcvik retrívrů - 30.8.2014

V sobotu 30.8.2014 na našem kynologickém cvičišti proběhl celodenní lovecký výcvik retrívrů pod vedením naší instruktorky obedience - Kamily Raiskubové.

Loveckého výcviku se účastnilo 5psů, byly zastoupeny plemena: zlatý retrívr, labradorský retrívr a flat coated retrívr. Náplní intenzivního cvičení byla poslušnost, práce retrívrů na poli a práce retrívrů v lese. Na konci cvičení proběhl nácvik společného honu a nácvik klidů. 

Celý den proběhl v přátelské atmosféře, určitě i díky krásnému počasí které v sobotu panovalo. Všichni vůdci ocenili nádherný areál a zázemí areálu KK Veřovice, kde se výcvik díky vstřícnosti klubu mohl uskutečnit.


 

1. Ročník Veřovických závodů obedience s mezinárodní účastí - 20.7.2014   

V neděli 20.7.2014 proběhl na fotbalovém hřišti ve Veřovicích 1. Ročník Veřovických závodů obedience se zápisem zkoušky. Závody přijela posuzovat paní rozhodčí Marie Vágenknechtová a stewardka byla Zuzka Krejčiříková. Hned na našich prvních závodech obedience jsme měli zahraniční účast, dorazili závodníci z Polska a Slovenska. Celkově startovalo 22 závodících týmů.

V neděli ráno bylo jasné, že celý den bude ve znamení vysokých teplot a sálajícího sluníčka. I tak se všichni sešli s dobrou náladou a celé závody proběhly v duchu pohodové a příjemné atmosféry.

Startovalo se ve třech třídách, v pořadí: OB2, OB1 a OBZ. Před každou jednotlivou třídou proběhly prohlídky soutěžního prostoru, krátké závodní tréninky a poté se již závodilo ve skupinových cvicích a cvicích jednotlivců. Všichni soutěžící podali snaživé výkony a pracovali i přes značné horko s nasazením.

Za KK Veřovice startovalo 6 týmů, z toho 5 týmů dokončilo závod úspěšně a splnilo tak i zkoušku obedience.

OB1:

Kamila Raiskubová/Annie z Annenských zahrad – 8. místo, známka dobrý

OBZ:

Kristýna Cábová/Flek – 4. místo, známka dobrý

Libuše Minářová/Gora Gátová Alej – 5. místo, známka dobrý

Marie Šimíčková/Nela Černá tečka – 7. místo, známka dobrý

Květoslava Valušová/Kely Černá tečka – 8. místo, známka dobrý

 

Poděkování patří všem členům KK Veřovice kteří se aktivně podíleli na přípravě a organizaci závodů.

Děkujeme i sponzorům kteří tuto akci podpořili: obec Veřovice, Pavel Škarpa, Kamila Raiskubová, TOROLA electronic, Krmivo pro psy Staz Opava a Nakladatelství PLOT.

Výsledky: https://drive.google.com/file/d/0B3fnooFW-LS8LUx3RnhiOHhFcmM/edit?usp=sharing


 

Intenzivka obedience - 21. 6. 2014

V sobotu 21. 6. 2014 se na cvičáku konala intenzivka obedience pod vedením Kamily Raiskubové. Trénink byl rozdělen do dvou skupin a zůčastnilise ho 4 členové KK Veřovice a 2 nečlenové. Dopoledne proběhl závodní trénink kde si mohly týmy zkusit závody na nečisto, odpoledne jsme se zaměřili na jednotlivé cviky.

Za KK Veřovice cvičili: Marie Šimíčková, Kristýna Cábová, Libuše Minářová, Erika Vyskočilová (Bols a Vilík), Alena Jančálková (Relí a Lussi)


Intenzivka agility 20.6. - 22.6.2014

Prodloužený víkend 20. - 22. 6. 2014 jsme ztrávili na cvičáku spolu s našimi psi tréninkem agility. Členové, kteří se účastnili: Erika Vyskočilová, Alča Jančálková, Maruška Křížková, Jana Drábová, Kika Cábová, Liba Minářová a Jakub Šimek. 


Kácení máje a Škvařenice - 7. 6. 2014

VIDEO


Vystoupení na Farním dnu ve Štramberku - 7.6.2014

Pavel Škarpa a Radek Novák se psy Beou a Boni Dan-Klar předvedli ukázku poslušnosti a obran na Farním dnu ve Štramberku.


Zkoušky dle Národního zkušebního řádu - 1.6.2014

Dne 1. 6. 2014 proběhly na cvičáku zkoušky dle Národního zkušebního řádu. Zkoušek se zůčastnilo 9 psovodů, z toho 6 jich zkoušku úspěšně složilo. Rozhodčí Jiří Vychodil. Z Kynologického klubu Veřovice:

    ZZO: Kamila Raiskubová / Annie z Anenských zahrad - PV

            Květoslava Valušová / Naira z Páralovy zahrady - PV

    ZVV1: Roman Kohout / Car - D

Všem, kteří zkoušku úspěšně složili, blahopřejeme.


Noční obranářský závod 24. 5. 2014

Dne 24. 5. 2014 se na cvičáku uskutečnil druhý ročník Nočního obranářského závodu. Posuzování se ujal pn rozhodčí Vladimír Košťál, figurování pak Martin Holka a Jan Vician. Celkově 11 závodníků porovnalo své síly ve třech kategoriích a to ZVV1, ZVV2 a RINGO. Nejprve jsme mohli vidět poslušnost dle jednotlivých zkoušek, poté následovaly obrany a po setmění přišlo na řadu RINGO. Za světla loučí se nám předvedli psi v netradiční disciplíně, kdy museli prokázat své schopnosti i v situacích, na které nebyli připraveni. Za KK Veřovice se v kategorii ZVV1 předvedl Stanislav Doubravský s Chipem Haus Triplet, kteří obsadili krásné druhé místo, Roman Kohout s Carem Moravia Go-Ha obsadil 4. místo a Tomáš Kudělka s Chetris 5. 

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

FOTOGALERIE

VIDEA 1., VIDEA 2.


Závod pro každého majitele psa 1. 5. 2014

Dne 1. 5. 2014 se na cvičáku uskutečnil už druhý ročník Závodu pro každého majitele psa. Role rozhodčích se ujali Pavel Škarpa, Kamila Raiskubová, Stanislav Sopuch a Lenka Sýkorová. Závod probíhal tak jako minulý rok ve třech kategoriích a to Šikovné psí mimino, Profík na vodítku a Zkušený psí borec. 

Závod začal přivoláním na čas, následovala opičí dráha, prvky ovladatelnosti podle kategorií, odložení u misky se žrádlem a spousta dalších netradičních disciplín. Na poli pak probíhalo vyhledávání páníčka, pamlsků, chytání piškotů a nošení hraček. Závod sloužil především pro pobavení jak samotných účastníků a jejich psů, tak diváků, což se jistě podařilo a všichni se můžeme těšit na další ročník.

Za KK Veřovice se závodů účastnili a úspěšně zabojovali v kategorii Šikovné psí mimino Macíčková Adriana s Bonnie (2. místo), v kategorii Profík na vodítku Erika Vyskočilová s Vilikem (8. místo), Kristýna Láznová s Tarri (9. místo), Kveta Valušová s Nairou ( 4. místo), Lucka Šťastná s Dixi (8. místo), Vodrážková Ivana s Enzem (6. místo), v kategorii Zkušený psí borec pak Květa Valušová s Mefistem (3. místo).

        VÝSLEDKOVÁ LISTINA


Zkoušky dle KJ Brno  27. 4. 2014

Dne 27. 4. 2014 proběhly na cvičáku zkoušky dle KJ Brno. Posuzování se ujal pan rozhodčí Ing. Luděk Novák. Zkoušek se účastnilo 9 psovodů, osmi psovodům se podařilo úspěšně zkoušku složit. Z Kynologického klubu Veřovice to byli:

Marie Šimíčková s Nelou Černá tečka složila zkoušku ZOP na výborně

Iveta Kučerová Inéz Nebeský jezdec složila zkoušku ZOP na výborně

Květoslava Valušová Nairou z Páralovy zahrady složila zkoušku ZOP na výborně

Petr Šťastný Zackem z Huckelovy vily složil zkoušku ZPU-2 na výborně

Všem, kteří úspěšně složili zkoušku gratulujeme.


Intenzivní trénink agility s Luckou Dostálovou  19. 4. 2014

V sobotu 19. 4. proběhl na cvičáku intenzivní celodenní trénink agility pod vedením zkušené instruktorky Lucky Dostálové. Účastníci byli rozděleni do dvou skupin, každá skupina trénovala půl dne. Z KK Veřovice se intenzivky zůčastnili: Alča Jančálková, Liba Minářová, Erika Vyskočilová, Jana Drábová, Kristýna Cábová, Iveta Burkertová a Jakub Šimek

Všichni jsme obdrželi pochvalu a náměty k dalšímu zlepšování a tréninku:-)


Brigáda  29. - 30. 3. 2014

Brigády se zůčastnili: Pavel Škarpa, Klára Škarpová, Marie Šimíčková, Ladislav Šimíček, Liba Minářová, Alča Jančálková, Petra Sladkovská, Simona Sladkovská, Martin Tydlačka, Květa Gillarová, Standa Gillar, Iveta Burkertová, Pítrová, Adriana Macíčková, Kika Cábová, Janča Drábová, Kika Láznová, Kuba Šimek, Bronislav Pečenka, Vybíhal, Marcela Dulavová, Šťastní

A co všechno se udělalo: úprava terénu před chatou po vložení ovodňovací hadice, následně zasetí trávy, vyčištění plochy cvičiště po zimě/spadané větvě /a také u kotců , úklid chaty a skladu, dostavba pergoly, prořezávaní keřů

Všem zůčastněným děkujeme.


Stavba pergoly 22. - 23. 3. 2014

 


ROK 2013


Zkoušky dle Národního zkušebního řádu 27. 10. 2013

V neděli 27. 10. 2013 uspořádal Kynologický klub Veřovice zkoušky dle Národního zkušebního řádu, jejichž posuzování se ujal pan rozhodčí Vladimír Košťál. Celkově se zkoušek účastnilo 6 psovodů v kategoriích ZZO (3 psovodi) a ZVV1 (3 psovodi).

Úspěšně splnili zkoušku:

ZZO:    Jaromír Kukula / Ari u Zelené borovice

             Eva Andělová / Adeen Carwera

             David Šlachta / Aero Inty Rayme

ZVV1:    Pavel Škarpa / Bea Dan-Klar

               Tomáš Šeděnka / Tim Mihapa

              Jaromír Kukula / Dara z Huckelovy vily


Vystoupení v Bordovicích 19. 10. 2013

V sobotu 19. 10. předvedli členové kynologického klubu Veřovice své dovednosti na drakiádě, která se konala na fotbalovém hřišti v Bordovicích. Nejprve proběhla ukázka poslušnosti psů ve skupině, po ní následovalo agility a nakonec obrany. V průběhu vystoupení byli diváci informování také o dalších disciplínách, kterým je možno se v KK Veřovice věnovat, například stopování či nově obedience.

FOTO


XXII. Ročník závodu O cenu Veřovic a XIV. Ročník Memoriálu Karla Škarpy-

5. 10. 2013

Kynologický klub uspořádal již tradiční podzimní závod opět s hojnou účastí. Posuzování se ujali pánové Havránek a Beneš. Celkově se závodů účastnilo 24 závodníků ve třech kategoriích. Nejvíce obsazená byla kategorie ZVV1, ve které závodil i Pavel Škarpa s Beou Dan-Klar a obsadil krásné druhé místo. Další pohár pak získal za nejlepší obranu.

Této kategorie se účastnil i Tomáš Kudělka s Chetris a obsadil 7. místo.

Další kategorií byla poslušnost dle ZVV1, celkově s 8 závodníky a domácí Alčou Jančálkovou, která s Lussi skončila na 6. místě.

Poslední kategorií byla stopa dle ZVV1 se šesti závodníky. Čtvrté místo zde obsadila Květoslava Valušová-Gillarová s Mefistem Černá tečka, která měla shodný počet bodů s třetím místem, ale o "bednu" ji připravil los.

V závodu družstev obsadili členové KK Veřovice 2. místo.

Při této příležitosti byla Pavlovi Škarpovi udělena Bronzová plaketka za zásluhy.

 

Zkoušky dle Mezinárodního zkušebního řádu - 15. 9. 2013

Těchto zkoušek se účastnilo celkem šest psovodů a pět jich zkoušku úspěšně složilo. V kategorii BH to byl Roman Kohout s Carem Moravia Go-Ha, Jaromír Kukula s Darou z Huckelovy vily, Josef Horák s Cedro Classic Mytys. V kategorii FRP1 složil zkoušku Pavel Škarpa s Beou Dan-Klar a Stanislav Doubravský s Chipem Haus Triplet.

 

Intenzivní soustředění agility - 23. - 25. 8. 2013

V průběhu prodlouženého víkendu 23. - 25. 8. proběhl intenzivní výcvik agility, kterého se zúčastnili: Erika Vyskočilová, Alča Jančálková, Liba Minářová, Krista Cábová, Krista Láznová, Jana Drábová, Maruška Křížková a Hanka Čípová. V pátek jsme grilovali spolu s některými dalšími členy a od soboty probíhal trénink. Počasí nám tentokrát dovolilo zaběhnout parkůr až o 35 překážkách, v neděli jsme pak trénovali kratší sekvence.

 

 

Vystoupení v Hodslavicích a Veřovicích - 3.8.2013

V sobotu 3. srpna jsme hned dvakrát předvedli ukázku našich dovedností. Odpoledne to bylo v Hodslavicích u příležitosti oslav 130. výročí založení dobrovolného sboru hasičů v Hodslavicích. Předvedli jsme zde krátkou poslušnost, triky z tance se psem a následně obrany, které jako většinou sklidily velký úspěch.

FOTO

 

V pět hodin jsme následně vystoupili v naší obci, kde probíhal V. ročník jezdeckého dne Grand Prix Veřovice a Den obce Veřovice. I zde jsme předvedli poslušnost, následovaly agility, obrany a také ukázka triků z tance se psem.

FOTO

Zapsala Anna  Černochová


2. ročník Neoficiálních závodů agility "O Javornickou tlapku" - 14.7.2013

Dne 14.7.2013 jsme uspořádali 2. ročník neoficiálních závodů agility O Javornickou tlapku, kterých se zúčastnilo 62 závodníků. Závody jsme zahájili hrou, poté pokračovaly štěňata, začátečníci a závodníci. Na parkurech, které si pro nás připravila rozhodčí Adéla Havlíková jsme mohli vidět plemena pro agility typická, jako border kolie, ale svoji rychlost zde ukázali i třeba francouzští buldočci. Počasí nám tento rok opět přálo a diváci nás překvapili takovou účastí, že do příštího roku budeme muset počítat s větším zásobením kuchyně. Závodů se účastnili i členové našeho klubu, a to Marie Křížková se Sašou, Kristýna Láznová s Tarou, Květoslava Valušová-Gilarová s Kelly Černá tečka, Kamila Raiskubová s Annie z Annenských zahrad a Cedem, Kristýna Cábová s Cory, Jana Drábová s Nikem a Erika Vyskočilová s Villim Black Bruzovské údolí. Obsadili jsme tyto místa:

                  Jana Drábová a Nik:  Jumping-1.místo

Agility-3.místo

Součet-1.místo (kategorie začátečníci)


                 

Kristýna Cábová a Cory: Jumping-3.místo

   Agility-3.místo

   Součet-2.místo  (kategorie závodníci)


                 

Erika Vyskočilová a Villi Black Bruzovské údolí: Jumping 1.místo (kategorie závodníci)

 

FOTO 1. ČÁST

FOTO 2. ČÁST

FOTKY NA ULOŽTO - 1. ČÁST

FOTKY NA ULOŽTO - 2. ČÁST

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA


Děkujeme všem, kteří nám pomohli s uspořádáním závodů, především manželům Drábovým, Cábovým a členům KK Veřovice.

Zapsala Alena Jančálková


Vystoupení na Dnu obce Mořkov - 13.7.2013

V sobotu 13. července vystoupili naši členové v Mořkově u příležitzosti Dnu obce a předvedli ukázku agility, prvky tance se psem a obrany.

VIDEA Z VYSTOUPENÍ

 

Zapsala Anna  Černochová


Schůze výboru - 8.7.2013

Přítomni: Pavel Škarpa, Marie Šimíčková, Anna Černochová, Erika Vyskočilová, Petr Šťastný, Alena Jančálková

Hlavní program schůze:

 • žádost o pořádání mistrovství německých ovčáků
 • plán dotací
 • zabezpečení chaty
 • organizace 2. ročníků agility závodů O Javornickou tlapku

Zapsala Anna  Černochová


Intenzivní soustředění agility - 29. a 30.6.2013

O víkendu 29. - 30. 6. proběhl intenzivní výcvik agility, kterého se zúčastnili: Erika Vyskočilová, Alča Jančálková, Liba Minářová, Krista Cábová, Krista Láznová, Jana Drábová, Maruška Křížková, Kamča Raiskubová, Verča Jančálková. Kromě trénování jsme v sobotu večer opíkali špekáčky a hráli společenské hry. V neděli se počasí příliš nevydařilo, přesto jsme zvládli pár sekvencí a přípravu na závody.

Zapsala Erika Vyskočilová


Zkoušky dle NZŘ – 16.6.2013

V neděli 16. června jsme uspořádali zkoušky dle Národního zkušebního řádu. Ráno se na nástupu sešlo 10 psovodů, z toho tři psovodi na ZZO, rovněž tři na ZM, dva psovodi na ZVV1, jedna stopařská zkouška ZPS1 a jedna ZVV2. Začlo se již brzy ráno, z důvodu odjezdu na stopy, poněvadž u nás nebyla možnost stopy udělat. Následovala poslušnost dle ZZO, ZM, ZVV1 a ZVV2, speciální cviky a na závěr obrany. Z deseti psovodů 8 psovodů zkoušku vykonalo. Z nichž pět, jsou členy naší organizace.

Všem blahopřejeme a děkujeme p. Jiřímu Vychodilovi za posouzení našich výkonů.

FOTO

 

Vedoucí zkoušek: Anna Černochová

Rozhodčí: Jiří Vychodil

Úspěšní absolventi:

ZZO

Karmen Baarová (ZKO Nový Jičín)

       Jarmila Hlaušková (BCCCZ)

       Josef Horák (ZKO Veřovice)

ZM

Jana Jakschová (ZKO Veřovice)

Roman Kohout (ZKO Veřovice)

ZVV1

Stanislav Doubravský (ZKO Veřovice)

ZPS1

Květoslava Valušová-Gillarová (ZKO Veřovice)

ZVV2

Jan Krištof (ZKO Nový Jičín)

Zapsala Anna  Černochová


Koncert pro psy v nouzi - 15.6.2013

Dne 15.6.2013 proběhla v prostorách Kulturního domu ve Veřovicích soukromá akce mladých z Moravskoslezského regionu. Organizátoři tohoto setkání požádali kynologickou organizaci Veřovice o spolupráci s tím, že výtěžek z dobrovolného vstupného ve formě jak finanční tak hmotné bude rozdělen ve prospěch útulku pro opuštěné psy v Kopřivnici a Ostravě. Za Kynologickou organizaci Veřovice se zúčastnil p. Pavel Škarpa a Klára Škarpová a na vstupném se jim podařilo vybrat 1550,-Kč, krmivo a různé pamlsky a potřeby pro psy v hodnotě bezmála 4500,-Kč,-.

17.6.2013 předali zástupci ZKO Veřovice  Marie Šimíčková a Květoslava Gillarová část darů určenou pro útulek pro psy v Kopřivnici  přímo v prostorách útulku ve Vlčovicích veliteli Městské policie  Kopřivnice p. Mülerovi.

Zapsala Marie Šimíčková


Vystoupení v zahrádkářské kolonii - 15.6.2013

V sobotu 15. června jsme opět vystoupili v naší obci, tentokrát však pro spolek zahrádkářů v kolonii u příležitosti kácéní máje. Předvedli jsme jako tradičně ukázku poslušnosti pejsků ve skupině, ukázku agility, obranu a vyhledání ztraceného předmětu.

FOTO

Zapsala Anna  Černochová


Schůze výboru - 10.6.2013

Přítomni: Pavel Škarpa, Marie Šimíčková, Květoslava Valušová-Gillarová, Anna Černochová, Petr Šťastný

Hlavní program schůze:

 • organizace zkoušek dle MZŘ
 • organizace vystoupení pro zahrádkáře

Zapsala Anna  Černochová


Vystoupení u příležitosti Dnu dětí, Rybí - 8.6.2013

V sobotu 8.6. jsme vystoupili na Dětském dni v Rybí. V sestavě šesti členů jsme předvedli poslušnost, tanec se psem a agility. Zúčastnili se: Květoslava Valušová, Libuše Minářová, Alena Jančálková, Jana Drábová, Maruška Křížková a Erika Vyskočilová.

FOTO

Zapsala Anna  Černochová


Vystoupení pro Základní školu ve Veřovicích - 3.6.2013

V rámci Dne zdraví, který proběhl v Základní škole v naší obci jsme předvedli krátkou ukázku poslušnosti a rovněž vyhledání ztraceného prstýnku. Společně s námi vystupovali nejprve kynologové z Kopřivnice se psy cvičenými pro vyhledávání osob v sutinách. Na závěr jsme dovolili dětem pomazlit se s pejsky.

FOTO

ČLÁNEK ZŠ VEŘOVICE

Zapsala Anna  Černochová


Zkoušky dle MZŘ – 12.5.2013

V neděli 12. května jsme na našem cvičišti uspořádali zkoušky dle Mezinárodního zkušebního řádu. Celkově se přihlásilo 9 psovodů. Počasí již od rána nepřálo, což se také projevilo na výkonech psovodů. Bohužel tři psovodi nesplnili bodový limit. Přesto zbývající psovodi zkoušky zdárně složili.

Všem blahopřejeme a děkujeme p. Jiřímu Vychodilovi za posouzení našich výkonů.

FOTO

Vedoucí zkoušek: Pavla Besedová

Rozhodčí: Jiří Vychodil

Úspěšní absolventi:

BH - Pavel Škarpa (ZKO Veřovice)

       Aleš Černoch (ZKO Veřovice)

       Bronislav Pečenka (ZKO Veřovice)

IPO1 - Petr Šťastný (ZKO Veřovice)

FPR3 - Květoslava Valušová-Gillarová (ZKO Veřovice)

FH1 - Jiří Lasík

Zapsala Anna  Černochová

 


Noční obranářská závod – 10.5.2013

V pátek 10. května jsme uspořádali I.ročník Nočního obranářského závodu. Soutěžilo se ve třech kategoriích: ZVV1 – poslušnost, obrana; ZVV2 – poslušnost, obrana a obranářský speciál na ringo. Do jednotlivých kategorií celkově nastoupilo 22 závodníků. Z toho 15 do kategorie obranářský speciál. Tato kategorie se skládala z pěti disciplín: Hladké zadržení s odhozením předmětu, Protiútok se světelným obuškem, Likvidace výtržnosti v místnosti, Přepad při pochůzce a Zadržení přes překážku. V této kategorii za naši organizaci soutěžil taky Petr Šťastný, který se umístil na 12. místě a v kategorii ZVV1 získal 2. místo. V kategorii ZVV2 závodil Pavel Škarpa, obsadil 3. místo.

Výkonu psovodů posuzovali rozhodčí p. Vladimír Košťál a Jaroslav Toman. Kategorii ZVV1 a ZVV2 odfiguroval Karel Černoch a obranářský speciál na ringo Martin Holka a Michal Krbec. Děkujeme pánům rozhodčím za spravedlivé posuzování výkonů a rovněž všem figurantům. Doufáme, že se tyto závody líbily také divákům, kteří se přišli podívat. Velmi atraktivní byla disciplína „Likvidace výtržnosti v místnosti“ do níž se mohli sami zapojit. Videa z této disciplíny jednotlivých soutěžících jsou ke zhlédnutí ZDE.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

LIKVIDACE VÝTRŽNOSTI V MÍSTNOSTI

PÁR FOTEK

Zapsala Anna  Černochová


 

Schůze výboru - 5.5.2013

Přítomni: Pavel Škarpa, Marie Šimíčková, Květoslava Valušová-Gillarová, Anna Černochová, Erika Vyskočilová, Petr Šťastný

Hlavní program schůze:

 • Vyhodnocení závodů pro každého majitele psa
 • Organizace zkoušek dle MZŘ
 • Organizace nočního obranářského závodu

Zapsala Anna  Černochová


Závody pro každého majitele psa - 1.5.2013

Ve středu 1. května jsme uspořádali 1. ročník "Závodů pro každého majitele psa". Soutěžilo se ve třech kategoriích podle stáří a zkušenosti psa. Celkově se přihlásilo 22 psovodů. Soutěžilo se v netradičních disciplínách jako byla ovladatelnost se zavázanýma očima, odložení vedle misky se žrádlem, opičí dráha, převoz na káře apod. Sotěžící měli za úkol připravit si taky ukázku jakékoliv vlastní dovednosti. Mohli jsme vidět různé taneční dovednosti, plazení, štěkání, podávání tlapek a taky ukázku psího matematika.

Účelem těchto závodů bylo dobře se pobavit, zasoutěžit si v přátelské atmosféře a vyzkoušet si s pejsky cviky, které se v běžném výcviku nedělají. Výkony psovodů posuzoval rozhodčí p. Jindřich Hon a vlastní cvik byl posuzován pětičlenou porotou z řady diváků a panem rozhodčím.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA ZDE

FOTO ZDE

DALŠÍ FOTKY

Doufáme že se všem závodníkům tato soutěž líbila a odnesli si příjemný zážitek. Rovněž děkujeme panu rozhodčímu Jindřichu Honovi za posuzování výkonů. Těšíme se na druhý ročník a doufáme že bude stejně hojná účast.

Zapsala Anna  Černochová


Schůze výboru - 17.4.2013

Přítomni: Pavel Škarpa, Marie Šimíčková, Květoslava Valušová-Gillarová, Anna Černochová, Petr Šťastný

Hlavní program schůze:

 • Organizace závodů pro každého majitele psa
 • Organizace nočního obranářského závodu
 • Plánování úklidu chaty

Zapsala Anna  Černochová


Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže CVIČÁK ROKU 2012 - 23.3.2013

Stejně jako loni, i letos jsme se přihlásili do soutěže pro organizace zabývající se výcvikem psů. Loni se soutěž jmenovala „žebříček ZKO 2011“ a letos mněla soutěž nejen nový název "cvičák roku", ale také nová pravidla. Hlavním rozdílem bylo to, že soutěž cvičák roku nebyla rozdělena do jednotlivých kategorií, ale byla stanovena pouze jedna hlavní kategorie.

Celkem se do soutěže přihlásilo okolo 60 cvičáku - tedy nejen základních kynologických organizací, ale mohly se přihlásit i organizace neoficiální, nebo oblastní skupiny agility apod., v případě že splňovaly stanovené podmínky. Z těchto přihlášených cvičáku porota vybrala 25 nejlepších, a o tom, kdo zvítězí, už rozhodovala pouze veřejnost hlasováním.

 

Hlasování probíhalo od 1.3. do 17.3. a výsledky byly oficiálně zveřejněny na slavnostním vyhlášení výsledků v Praze dne 23. března 2013.

K našemu velkému překvapení jsme se umístili s počtem 600 hlasů na 1. místě. Děkujeme porotě za to, že nás vybrala mezi finalisty a hlavně všem, kteří nás hlasem podpořili a přispěli tak k obrovské radosti nás všech.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

FOTO Z VYHLÁŠENÍ

  Zapsala Anna  Černochová


Seminář zaměřený na sportovní výcvik psů - 17.3.2013

V neděli 17. března proběhl na našem cvičišti seminář se zaměřením na sportovní výcvik psů. Proškoleni jsme byli panem rozhodčím Jiřím Vychodilem. Prošli jsme si jednotlivé oddíly a cviky u zkoušek dle MZŘ, byli jsme upozorněni na časté chyby na závodech a v průběhu semináře i na závěr nám p. Vychodil odpověděl na řadu našich dotazů. Semináře se zúčastnilo 12 psovodů.

Je na místě poděkovat panu Jiřímu Vychodilovi, že k nám dorazil a trpělivě si vyslechl všechny naše dotazy a připomínky, a také všem zúčastněným.

Zapsala Anna  Černochová


Schůze výboru - 10.3.2013

Přítomni: Pavel Škarpa, Marie Šimíčková, Květoslava Valušová-Gillarová, Anna Černochová, Petr Šťastný

Hlavní program schůze:

 • úprava propozic 1. ročníku "Nočního obranářského závodu"
 • organizace semináře s p. Jiřím Vychodilem
 • účet

Zapsala Anna  Černochová


Školení figurantů - 2.3. a školení kladečů - 3.3.2013

V sobotu 2.3. vyrazili naši členové opět na školení, tentokrát však na školení figurantů. Školení probíhalo v prostorách ZKO Suchdol nad Odrou. Proškolen byl figurant Petr Šťastný.

V neděli 3.3. absolvovali rovněž v ZKO Suchdol n. Odrou Květoslava Valušová a Pavel Škarpa školení kladečů.

 

Zapsala Anna  Černochová


Školení instruktorů pro sportovní výcvik psů - 23.2.2013

V sobotu 23.2. jsme vyrazili do ZKO Havířov-Bludovice, kde jsme absolvovali pod vedením pana V. Košťála školení instruktorů pro sportovní výcvik psů. Školení bylo zaměřeno na novelizaci NZŘ a MZŘ dále pak na samotnou metodiku jednotlivých cviků. Proškoleni byli psovodi - Anna Černochová a Květoslava Valušová.

Zapsala Anna  Černochová


Výšlap na Javorník - 9.2.2013

V sobotu 9. února jsme vyrazili v hojném počtu 16ti společně na Javorník. I když bylo mrazivo a nahoře silně foukalo, počasí nám celkem vyšlo. Zpátky jsme to vzali po serpentýnách, někteří měli své vlastní dopravní prostředky, jiní se snažili udržet balanc. Dole jsme se ještě zastavili abychom se zahřáli teplým čajem u "američana".

 

FOTO ZDE

Zapsala Anna  Černochová


Schůze výboru - 3.2.2013

Přítomni: Pavel Škarpa, Marie Šimíčková, Květoslava Valušová-Gillarová, Erika Vyskočilová, Anna Černochová, Petr Šťastný

Hlavní program schůze:

 • úprava propozic 1. ročníku "Závodů pro každého majitele psa"
 • doplnění plánu akcí na rok 2013
 • vyplnění přihlášky do soutěže cvičák roku 2012

Zapsala Anna  Černochová2012Výroční členská schůze - 8.12.2012

V sobotu 8. prosince jsme se sešli abychom zhodnotili po stránce výcviku, úspěchů i financí letošní rok. Naše pozvání přijal také místostarosta obce Veřovice p. Jindra Zabránský.

Děkujeme za účast všem členům, kteří na schůzi dorazili a doufáme, že budeme stejně nebo ještě více úspěšní jako v letošním roce.

Zapsala Anna  Černochová


Zkoušky dle KJ ČR Brno - 18.11.2012

V neděli 18. listopadu proběhly na našem cvičišti zkoušky dle Kynologické Jednoty Brno. Na tyto zkoušky se přihlásilo 9 psovodů a všichni zkoušku úspěšně složili. Přihlásilo se  také 5 našich členů, z nichž tři úspěšně absolvovali rovněž zkoušku ZZO v sobotu 17.11. 

FOTO

Vedoucí zkoušek: Erika Vyskočilová

Rozhodčí: Jindřich Hon

Úspěšní absolventi:

ZOP - Pavel Škarpa (ZKO Veřovice)

ZOP - Bronislav Pečenka (ZKO Veřovice)

ZOP - Aleš Černoch (ZKO Veřovice)

ZOP -  Hana Čípová (ZKO Veřovice)

ZOP - Jana Foltová (AT-MSK)

ZOP - Sylva Pavlitová (ZKO Šenov)

ZPU1 - Petr Šťastný (ZKO Veřovice)

ZPU1 - Iva Jašíčková (ZKO Příbor)

ZPU1 - Eva Heisigová (ČKNO)

 

Všem blahopřejeme ke splněným zkouškám a děkujeme panu Honovi za posouzení psů. Těm, kteří přišli pomoct s organizací zkoušek, ať už to byla vedoucí zkoušek, pomocníci v kuchyni, nebo pomocníci na place patří rovněž díky.


Zapsala Anna  Černochová


Zkoušky dle NZŘ - 17.11.2012

V sobotu 17. listopadu uspořádala naše organizace zkoušky dle Národního zkušebního řádu. Nastoupilo 8 psovodů - 6 psovodů na zkoušku ZZO, jeden psovod na zkoušku ZPS1 a jeden na zkoušku ZVV1. Zkoušek se zúčastnili taky tři členové našeho klubu, z nichž zkoušku všichni úspěšně absolvovali.

FOTO

Vedoucí zkoušek: Erika Vyskočilová

Rozhodčí: Jiří Radovesnický

Úspěšní absolventi:

ZZO - Pavel Škarpa (ZKO Veřovice)

ZZO - Bronislav Pečenka (ZKO Veřovice)

ZZO - Aleš Černoch (ZKO Veřovice)

ZZO - Jana Koutníková (ZKO Hranice)

ZZO - Zdeněk Matušinec (ZKO Horní Lideč)

 

Děkujeme panu rozhodčímu, vedoucí zkoušek a všem organizátorům a pomocníkům. A blahopřejeme všem ke splněným zkouškám.

Zapsala Anna  Černochová   


Zkoušky dle MZŘ - 27.10.2012

V sobotu 27. října jsme uspořádali zkoušky dle Mezinárodního zkušebního řádu. Na zkoušky se přihlásilo 8 psovodů a nastoupilo 9 psů. Od rána nás provázel silný déšť a teplota nebyla taky moc příjemná, tudíž není divu, že dva pejsci bohužel nesplnili bodový limit. Naše výkony posuzoval rozhodčí p. Jiří Vychodil. Jemu i všem absolventům nestačí než poděkovat a popřát mnoho dalších úspěchů. Rovněž děkujeme vedoucí zkoušek a všem, kteří se podíleli na organizaci zkoušek.

FOTO

Absolventi zkoušek:

BH - Stanislav Doubravský (ZKO Veřovice)

Fpr1 - Petr Šťastný (ZKO Veřovice)

Fpr2 - Anna Černochová (ZKO Veřovice)

 Zdeněk Hruška (ZKO Bystřička)

Fpr3 - Jana Tučníková (HW klub)

IPO3 - Petr Ventura (Valašské Meziříčí)

Stpr2 - Květoslava Valúšová (ZKO Veřovice)

Zapsala Anna  Černochová   


Vystoupení v Bordovicích - 20.10.2012

V sobotu 20. října se konala v Bordovicích Drakyáda pro děti. Byli jsme osloveni starostou obce, abychom vystoupili a předvedli něco z našich dovedností. Sešlo se nás celkem deset a předvedli jsme tradičně něco z poslušnosti, agility i obran. Komentování poslušnosti se ujala Lucie Šťastná a agility a obran pak Květoslava Valúšová.

FOTO ZDE

Zúčastnili se: Petr Šťastný, Lucie Šťastná, Anna Černochová, Pavel Škarpa, Jana Drábová, Erika Vyskočilová, Kristýna Lázňová, Lenka Sýkorová, Květoslava Valúšová a LIbuše Minářová.

Zapsala Anna  Černochová   


XXI. ročník závodu O cenu Veřovic a XIII. ročník závodu Memoriál Karla Škarpy - 6.10.2012

Do 21. ročníku O Cenu Veřovic a 13. ročníku Memoriálu Karla Škarpy se přihlásilo celkově 24 závodníků. Letos proběhly závody bez střelby a oproti loňskému roku byly zahrnuty v kategorii ZVV1 a ZVV2 všechny tři disciplíny – tedy i stopa. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, kromě dvou již zmíněných to byla stopa dle ZVV1 a poslušnost dle ZVV1 upravená s největší účastí.

 

Na závody se přihlásilo i 8 členů ZKO Veřovice. Do stop dle ZVV1 nastoupila Anna Černochová se zlatým retrívrem Dickem a Květoslava Valúšová s fenou Hovawarta Kely Černá tečka.

Do upravené poslušnosti dle ZVV1 nastoupilo hned 5 našich členů. Stanislav Doubravský s německým ovčákem Chipem Haus Triplet, Květoslava Valúšová s hovawartem Mefistem Černá tečka, Jana Jakschová s dobrmankou Cocou z Podolanky, Erika Vyskočilová s pudlem Villim Black Bruzovské údolí a Hanka Čípová s anglickou špringršpanělkou Roxy.

V kategorii ZVV1 soutěžil Petr Šťastný z maliňákem Zackem z Hückelovy vily a v kategorii ZVV2 Pavel Škarpa s fenou německého ovčáka Daysi Girmído.

I naši členové stáli na stupních vítězů a to v kategorii stopa dle ZVV1 Anna Černochová, která skončila na 3. místě. V kategorii poslušnost dle ZVV1 upravená to byla Hanka Čípová na 2. místě a Květoslava Valúšová na 3. místě. V kategorii ZVV2 na 1. místě skončil Pavel Škarpa.

 

Novinkou našich závodů byla kategorie „E“ – závod družstev. Každé družstvo bylo tvořeno zástupcem z kategorie stopa dle ZVV1 , poslušnost dle ZVV1 upravená a třetí člen se mohl přihlásit do kategorie ZVV1 nebo ZVV2 – zde byly započítány body z obran. Podařilo se složit tři družstva a 2. a 3. místo patřilo domácím.

FOTO ZDE

FOTKY ZE STOP

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Krásně počasí a dobrá nálada vydržela po celé závody. Díky sponzorům těchto závodů neodešel nikdo s prázdnou a odměněna byla také nejlepší stopa, poslušnost a obrana v kategoriích ZVV1 a ZVV2. Děkujeme panům rozhodčím – panu Františku Benešovi a hlavnímu rozhodčímu Josefu Havránkovi, dále všem sponzorům, kladeči a figurantovi, divákům, kteří se přišli podívat na naše závody a závodníkům za jejich účast a sportovní chování. A také všem pořadatelům, fotografům a těm kdo ještě nebyli zmíněni a pomohli nám závody zorganizovat! Všem blahopřejeme k jejich výkonům a těšíme se na stejně hojnou účast v příštím roce.

Zapsala Anna  Černochová


Vystoupení v Kozlovicích - 8.9.2012

V sobotu 8. září hned po výběrových závodech jsme vyrazili do nedalekých Kozlovic. Zde jsme předvedli ukázku poslušnosti, agility a obrany. Vystoupili: Pavel Škarpa, Alena Jančálková, Kristýna Lázňová, Jana Drábová, Anna Černochová, Petr Šťastný a Lucie Šťastná. Doufáme že se naše vystoupení všem líbilo.

FOTO

Zapsala Anna  Černochová


Výběrová soutěž na MRM stopařů - 8.9.2012

V sobotu 8. září uspořádala naše organizace již druhý stopařský výběrový závod na mistrovství republiky mládeže. Na soutěž se přihlásilo 8 závodníků. Čtyři závodníci do kategorie "junioři" a rovněž čtyři do kategorie "mládež".

Posuzování se ujal pan rozhodčí Jiří Vychodil. V kategorii junior zvítězila Karolína Ohřálová se psem Dragon Bohemia Abakan a v kategorii mládež pak David Jonáš s fenou Chessie z Librova Dvora. Kompletní výsledková listina ZDE.    

VÍCE INFORMACÍ ZDE

FOTO

Děkujeme vedoucí stop, paní Ohřálové a kladečům panu Ožanovi a Hudečkovi. Samozřejmě panu rozhodčímu Jiřímu Vychodilovi za posuzování výkonů a všem organizátorům těchto závodů.

Zapsala Anna  Černochová


Schůze výboru - 2.9.2012

 

Přítomni: Pavel Škarpa, Jana Jakschová, Anna Černochová a Petr Šťastný

Hlavní program schůze:

 • organizace výběrových závodů na MRM stopařů

Zapsala Anna  Černochová


Brigáda - 1.9.2012

Prvního září proběhla na cvičáku brigáda, které se zúčastnilo 8 členů.

Co jsme zvládli:

 • položení podlahy v kůlně,
 • úklid kůlny,
 • úklid klubovny,
 • úklid dřeva,
 • obložení sloupu a mnoho dalšího...

PÁR FOTEK

Zúčastnili se: Jana Hazuková, Anna Černochová, Pavel Škarpa, Jana Drábová, Lucie Šťastná, Zdeněk Zubík, Klára Fojtíková, Petr Šťastný a Vašek Burket.

Všem děkujeme.

Zapsala Anna Černochová


Intenzivní soustředění agility - 7. -  8.4. 2012

Ve dnech 3. - 5.8. jsme uspořádali na cvičáku tradiční intenzivku agility, které se účastnili Liba Minářová s Gorou, Krista Cábová s celou smečkou, Jana Drábová s Nikem, Krista Láznová a Tarou, Maruška Křížková se Sašou, v neděli dorazila Alča s Lussy. Počasí nám přálo, až na nedělní bouřku, takže jsme mohli dostatečně trénovat. Věřím, že všem se intenzivka líbila a že příští rok se nám ji podaří opět zopakovat.

Zapsala Erika Vyskočilová


Vystoupení na dni obce ve Veřovicích - 4.8.2012

V sobotu 4. srpna se ve Veřovicích konal Den obce. Bohatý program jsme doplnili i my našim vystoupením. Nejprve jsme předvedli ukázku poslušnosti, posléze ukázku záchranářské práce - vyhledávání osob a na závěr obrany. Poslušnost nám předvedli tito psovodi: Květoslava Valúšová, Erika Vyskočilová, Jana Drábová a Kristýna Cábova. Na figuranta si zakousal Mefist Černá tečka a Zack z Hückelovy vily.

Zapsala Anna  Černochová

 

   

FOTO


1. ročník Neoficiálních závodů agility "O Javornickou tlapku" - 28.7.2012

V sobotu 28. července uspořádala naše organizace neoficiální závody agility „O Javornickou tlapku“. Do 1. ročníku se přihlásilo 60 závodníků v různých věkových kategoriích s pejsky různých ras a velikostí. Závodili také členové našeho klubu.

V kategorii "štěňata" se Jana Drábová s křížencem Nikem umístila na 2. místě. Do začátečníků se přihlásily dvě závodnice z Veřovic - Kristýna Lázňová se svou fenkou bígla Tarou obsadila v součtu 2. místo a Erika Vyskočilová v začátečnících s fenou Kely Černá tečka v agility 7. místo a v jumpingu 3. místo. Pokročilejší agiliťáci si mohli zasoutěžit v kategorii "závodníci". V kategorii LA (velká plemena)  soutěžila Libuše Minářová a Alena Jančálková s fenou border kolie Lussi, která se umístila v jumpingu na 3. místě. Kristýna Cábová soutěžila se dvěma psi - s křížencem Flekem obsadila v agility 5. místo a s Cory, rovněž křížencem 2. místo. V kategorii SA (malá plemena) se Erika Vyskočilová, tentokrát však se svým psem Villim Black Bruzovské údolí umístila v agility na 4. místě.

Všem našim členům i ostatním závodníkům blahopřejeme.       

VÝSLEDKOVÁ LISTINA A DALŠÍ INFORMACÍ ZDE

FOTO 1

FOTO 2

Obci Veřovice a AFC Veřovice patří poděkování za zapůjčení prostor fotbalového hřiště. Dále děkujeme všem sponzorům, jmenovitě: Distributor krmiv značky Husse, HCV Group, Řeznictví Kučera, Juraj Chrapko, Pavel Škarpa, Petr Šťastný a Helena Černochová.

Děkujeme našim členům a příznivcům kynologie, kteří pomohli s organizací závodů a především pak závodníkům a divákům, kteří se přišli podívat na naši práci a podpořili nás.

Zapsala Anna  Černochová


Vystoupení na dni obce v Mořkově - 14.7.2012

V sobotu 14.7. vystoupili Pavel Škarpa, Alena Jančálková a Kristína Lázňová na dni obce v Mořkově. Předvedli poslušnost, něco z agility, obrany a dogdancing. I přes nepříznivé počasí se vše nakonec podařilo a vystoupení se moc líbilo.

Zapsala Jana Jakschová


Vystoupení na fotbalovém hřišti ve Veřovicích - 5.7.2012

Ve čtvrtek 5.7. proběhlo již potřetí za letošní rok vystoupení naší organizace. Tentokrát na fotbalovém hřišti ve Veřovicích. Ukázku poslušnosti, obran a agility předvedli Erika Vyskočilová, Libuše Minářová, Kristýna Cábová, Kristýna Lázňová, Marie Křížková a Pavel Škarpa.

 
Zapsala Anna  Černochová


Vystoupení na "Farní den" - 1.7.2012

Hned první den školních prázdnin jsme vystupovali za kulturním domem ve Veřovicích, kde se uskutečnil v neděli 1.7. Farní den. Nejprve jsme se se všemi přivítali a Lucka Šťastná, která se ujala komentování, nás představila. Následovala krátká ukázka poslušnosti a hned za ní agility. Vystoupení jsme ukončili obranou, a to hned v několika ukázkách. Předvedli jsme zadržení dvěma psy na jednoho figuranta, následovala klasická ukázka kousání dle NZŘ a na závěr jsme předvedli, i když se to povedlo až napodruhé, že někteří naši psi jsou schopní zadržet i přes překážky.

FOTO

Doufáme, že naše dovednosti publikum zaujaly a pokud se jim líbilo například agility, tak že nás přijdou podpořit 28.7. na naše první agility závody.

Zúčastnili se: Kristýna a Veronika Cábová, Alena Jančálková, Erika Vyskočilová, Kristýna Lázňová, Marie Křížková, Petr Šťastný, Lucie Šťastná, Anna Černochová a Pavel Škarpa.    

Zapsala Anna  Černochová


Zkoušky dle NZŘ - 30.6.2012

V sobotu dne 30.6. se na našem cvičišti konaly zkoušky dle Národního zkušebního řádu. Zkoušek se zúčastnilo 6 psovodů, z toho 5 byli členové naší ZKO. 4 psovodi skládali zkoušky základní ovladatelnosti ZZO a zbylí dva psovodi zkoušku ZVV1.

Úspěšně absolvovali zkoušky 4 psovodi:

Petr Šťastný - ZVV1

Jana Hazuková - ZZO

Marie Šimíčková - ZZO

Jana Jakschová - ZZO

 

 

FOTO

Celou akci posuzoval rozhodčí pan Jiří Vychodil, kterému moc děkujeme. Rovněž patří díky vedoucí  zkoušek Pavle Besedové, figurantovi Pavlu Škarpovi, Libuši Minářové za obsluhu v kuchyni a dalším pomocníkům - Lucii Šťastné a Zdeňkovi Zubíkovi.

Zapsala Anna  Černochová


Schůze výboru - 10.6.2012

 

Přítomni: Pavel Škarpa, Jana Jakschová, Květoslava Valúšová, Erika Vyskočilová, Anna Černochová

Hlavní program schůze:

 • aktualizace plánu akcí
 • organizace zkoušek dle NZŘ
 • organizace neoficiálních závodů agility
 • schválení funkce "hospodář klubu" 
 • sepsání smlouvy o pronájmu chaty

Zapsala Anna  Černochová


 

Vystoupení pro zahrádkáře - 9.6.2012

V sobotu dne 9.6. jsme vystupovali v zahrádkářské kolonii. Předvedli jsme ukázku poslušnosti, které se účastnili: Květoslava Valúšová, Petr Šťastný, Lucie Šťastná, Anna Černochová, Erika Vyskočilová a Pavel Škarpa. Po poslušnosti předvedla Erika Vyskočilová s Villim menší ukázku tance se psem. Petr Šťastný se Zackem a Květoslava Valúšová s Mefíkem i Kelou se ukázali při obranách. Vystoupení jsme ukončili menší ukázkou pachových prací, kdy Kela našla ztracený řetízek a rozloučili jsme se se zahrádkáři. Doufáme, že se naše vystoupení alespoň trochu líbilo.

   

FOTO

Zapsala Anna  Černochová


Zkoušky dle MZŘ - 26.5.2012

V sobotu dne 26.5. jsme uspořádali zkoušky dle Mezinárodního zkušebního řádu. Zkoušek se zúčastnilo 9 psovodů, z nichž 5 byli členové naší ZKO. Všichni psovodi až na jednu výjimku zkoušky úspěšně absolvovali.

Rozhodčí: Vladimír Košťál

Absolventi:

Květoslava Valúšová - StPr1 - ZKO Veřovice

Anna Černochová - BH - ZKO Veřovice

Petr Šťastný - BH - ZKO Veřovice

Hana Čípová - BH - ZKO Veřovice

Pavel Škarpa - BH - ZKO Veřovice

Zdeněk Hruška - BH - ZKO Bystřička

Jaroslav Esteřák - BH - ZKO Bystřička

Jana Tučníková - BH - ZKO Bystřička

FOTO

Všem blahopřejemecheeky! a děkujeme panu rozhodčímu za čestné posouzení našich výkonů a také dalším pomocníkům, kteří se podíleli na organizaci zkoušek. Jmenovitě: Janě Jakschové, Erice Vyskočilové, Libuši Minářové, Marii Šimíčkové, Kristýně Lázňové a Marii Křížkovéwink.

Zapsala Anna Černochová


Brigáda – 12.5.2012

 

Co jsme zvládli:

 • ukládání dřeva,
 • úklid klubovny,
 • úklid kůlny,
 • sekání cvičáku

Zúčastnili se: Jana Hazuková, Anna Černochová, Pavel Škarpa, Jana Drábová, Erika Vyskočilová, Kristýna Lázňová, Soňa Heraltová, Marie Křížková a Petr Šťastný.

Zapsala Anna Černochová


Oprava chaty – Obkládání chaty a oprava kůlny

 

14. - 15.4.2012 - obkládání

S obkládáním chaty se začalo v sobotu 14.5., kdy byla obložena boční strana chaty a nachystaná přední část chaty. V neděli ráno se s obkládáním pokračovalo a byla dokončena i přední část. Na obkládání chaty se podílel Petr Šťastný, Zdeněk Zubík a Pavel Škarpa.   

FOTO

 

3. - 6.5.2012 - oprava kůlny

Ve čtvrtek 3.5. v odpoledních hodinách se nám podařilo shodit stěny kůlny a vykopat základy. V pátek ráno a dopoledne jsme šalovali a odpoledne se mohly začít betonovat základy. V sobotu ráno se už stavělo. Stihla se udělat boční stěna, část stěny přední a nachystat dveře. V neděli se dodělala přední stěna a obložila se, nasadily se dveře a mříže.

FOTO

 

Zúčastnili se: Pavel Škarpa, Aleš Černoch, Richard Turek, Petr Šťastný, Jiří Novák, Libor Švec se synem a Zdeněk Zubík. Všem zúčastněným patří velké díky!

 

Děkujeme také Marii Šimíčkové a Květoslavě Valúšové za navaření guláše, dále Vaškovi Burketovi za pomoc při práci a pokud jsem ještě na někoho zapoměla, tak všem kdo jakkoliv pomohl.

Zapsala Anna Černochová


Intenzivní soustředění agility - 7. -  8.4. 2012

O víkendu 7. - 8.4. jsme se zůčastnili intenzivního tréninku agility na našem cvičáku pod vedením Adély Havlíkové. Intenzivky se zůčastnili: Alena Jančálková, Líba Minářová, Květoslava Valůšová, Krista Cábová, Jana Drábová, Kuba Šimek, Erika Vyskočilová.

Počasí nám i přes nepříznivou předpověď nakonec vyšlo. Procvičili jsme si sekvence, se kterými bychom se mohli setkat na závodech a měli jsme možnost zaběhat si pod vedením zkušené trenérky.

Zapsala Erika Vyskočilová

 

FOTO


Schůze výboru - 18.3.2012

 

Přítomni: Pavel Škarpa, Jana Jakschová, Květoslava Valúšová, Erika Vyskočilová, Anna Černochová

Hlavní program schůze:

 • organizace zkoušek dle MZŘ
 • organizace zkoušek dle NZŘ
 • plánování brigád
 • navržení nové funkce "hospodář klubu"

Zapsala Anna  Černochová


Školení výcvikářů (3.3.2012) a školení figurantů I. a II. třídy (11.3.2012)

V sobotu 3. března proběhlo školení instruktorů pro sportovní výcvik psů, kterého se zúčastnila Květoslava Valúšová. Školení proběhlo v areálu ZKO Vendryně.

V neděli 11. března byli rovněž proškoleni naši figuranti a to: Pavel Škarpa, Petr Šťastný a Jan Paško. Školení proběhlo v areálu ZKO Havířov-Bludovice.

Zapsala Anna  Černochová


Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže "ŽEBŘÍČEK ZKO" - 3.3.2012

V sobotu 3. března 2012 se několik našich členů vydalo do Prahy na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže "Žebříček ZKO". Soutěž byla zahájena 15.1.2012 a hlasování prostřednictvím webu probíhalo do 15.2.2012. Během tohoto  období se naše kynologická organizace držela statečně v první desítce nejoblíbenějších ZKO (resp. ZKO s největším počtem hlasů). Přesto, že jsme soutěž nevyhráli, umístili jsme se na krásném 2. místě z 52 zaregistrovaných kynologických organizací!

 

FOTO

 

Rovněž ve speciálních kategoriiích, kde o našem pořadí už nerozhodovaly poslané hlasy, ale odoborná porota na základě údajů vyplněných v přihlášce, jsme nedopadli vůbec špatně. V kategorii "Práce s mládeží" jsme skončili na 3. místě v pořadí. Další umístění:

Nejvšestranější ZKO  – 14. v pořadí, Pořádání závodů – 16. v pořadí, Úspěchy na zkouškách – 22. v pořadí, Nejpočetnější členská základna – 23. v pořadí, Pořádání zkoušek – 26. v pořadí, Kurzy pro veřejnost – 29. v pořadí.

 

      

 

V žebříčku absolutního pořadí jsme skončili na úctihodném 9. místě.

Za 2. místo v kategorii "Nejoblíbenější ZKO" a 3. místo v kategorii "Práce s mládeží" jsme obdrželi dva diplomysmiley.

 

Kompletní výsledky soutěže naleznete na webových stránkách: http://www.ceskakynologie.cz/zebricek-zko/vysledky

Zapsala Anna  Černochová


Výšlap na Javorník - 21.1.2012

Letošní rok jsme zahájili výstupem na Javorník v počtu devíti členů. Po cestě nás provázelo hezké počasí a dobrá nálada. Na vrcholku Javorníku jsme se poslnili dršťkovou polívkou a cestu zpátky jsme vzali přes serpentýny, někteří po svých jiní na lopatěcheeky. Výlet se vydařil, těšíme se příští roksmiley

Zapsala Anna  Černochová

 

FOTO 1

FOTO 22011Výroční členská schůze - 3.12.2011

V sobotu dne 3.12. jsme na kynologickém cvičišti ve Veřovicích zakončili letošní rok výroční členskou schůzí. Členové výboru zhodnotili tento rok po stránce výcviku, chovu a financí. Letos také proběhly volby členů do výboru. Naše pozvání na schůzi přijali čestní hosté - pan místostarosta a starosta obce Veřovice. Po ukončení schůze proběhlo slavnostní otevření mostu , který byl díky obci Veřovice a našim členům, kteří přispěli na  jeho opravu zprovozněn. Večer nás přišli navštívit také Mikuláš, čert a anděl, kteří nás obdařili dárečky, tedy ty z nás, kteří jsme po celý rok pilně pracovali a účastnili se akcí pořádaných klubemcheeky


Oprava mostu - listopad 2011

Po povodni v roce 2009 došlo k poničení mostu, který vede přes potok směrem z panelové cesty na cvičák. Kvůli špatnému technickému stavu, jsme byli nuceni most opravit. Proto jsme tento rok v létě poprosili o finanční pomoc naše členy. Díky našim členům, kteří na opravu mostu přispěli a za spolupráce obce Veřovice se nám podařilo v listopadu most zprovoznit.

 

Děkuje všem za jakoukoliv pomoc.

 


Zkoušky dle NZŘ - 15.10.2011

Třetí říjnová sobota na našem cvičáku byla spjata s pořádáním zkoušek dle Národního zkušebního řádu. Těchto zkoušek se účastnilo 8 psovodů, z nichž 4 byli členy naší kynologické organizace. V kategorii ZZO to byla Lucie Šťastná a Hana Čípová a v kategorii ZM Květoslava Valúšová a Petr Šťastný. Paní rozhodčí Jana Glisníková posuzovala tedy tři kategorie - ZZO (4 psovodi), ZM (2 psovodi) a ZVV1 (2 psovodi).

FOTO

Všichni účastníci zkoušky úspěšně složilicheeky. Absolventům blahopřejeme, děkujeme paní rozhodčí za spravedlivé posuzování, a všem organizátorům za hladký průběh zkoušekyes.


XX. ročník závodu "O cenu Veřovic"

XII. ročník závodu "Memoriál Karla Škarpy" - 1.10.2011

Již několik let patří první říjnová sobota organizaci závodu na našem kynologickém cvičišti. Letos tomu nebylo vyjímkou a  po dlouhé době proběhly závody za slunečného počasí. Závodníci mohli soutěžit ve čtyřech kategoriích dle NZŘ. Kvůli nízkému počtu závodníků v kategorii ZVV2 se otevřely pouze tři kategorie, a to: ZVV1-speciál s nevjvětší účastí, ZM a ZVV1.

Na slavnostní zahájení nastoupilo 26 závodníků s pejsky různých psích plemen. Výkony soutěžících posuzovali rozhodčí Josef Havránek a Vladimír Košťál. Figurování se ujal Karel Černoch.

 

Kategorie ZVV1 - speciál

Bez ohledu na to jak dopadli, byli všichni závodníci odměněni cenami, které pro ně přichystali naši sponzoři, takže nikdo neodešel s prázdnou. Také členové ZKO Veřovice závodili. V kategorii ZM to byl Petr Šťastný, který se umístil na 3. místě. V kategorii ZVV1-speciál se na 7. místě umístila Hana Čípová a na místě 12. Lucie Šťastná.

Kategorie ZM

Po vyhlášení vítězů probíhaly na kynologickém cvičišti dále oslavy 40. výročí od založení klubu. Na cvičák k nám zavítali staří známí a společně si zavzpomínali na staré časy. Závody se nám vydařily a těšíme se zase příští rok 6. října 2012.

Kategorie ZVV1

Poděkování patří všem našim sponzorům, dále obcím Veřovice a Mořkov, pánům rozhodčím a figurantovi, všem pořadatelům, závodníkům i ostatním, kdo přišli podpořit činnost našeho klubu.

Foto ZDE nebo ve FOTOGALERII

VÝSLEDKOVÁ LISTINA


Zkoušky dle MZŘ - 18.9.2011

V neděli 18.9. se na kynologickém cvičišti ve Veřovicích konaly zkoušky dle MZŘ. Tyto zkoušky úspěšně absolvovalo 6 psovodů a zárověň členů KK Veřovice. Psovodi skládali zkoušky ve 3 kategoriích - FPr1, IPO-V a SchVPG-A.

FOTO

Absolventi zkoušek:

FPr1: Anna Černochová, Jana Drábová

IPO-V: Květoslava Valůšová, Jan Paško, Petr Šťastný

SchVPG-A: Pavel Škarpa

   

Vedoucí zkoušek:

Jana Hazuková

    

Rozhodčí:

Jiří Vychodil

 

Blahopřejeme všem absolventům zkoušek a děkujeme za spravedlivé posuzování panu Jiřímu Vychodilovi a všem kdo se podíleli na organizaci zkoušek.


10.9. 2011 - Výběrová soutěž na Mistrovství republiky mládeže STOPAŘŮ

V sobotu 10. září pořádala naše organizace v letošním roce již druhé výběrové závody na Mistrovstí republiky mládeže. Tentokrát se však jednalo o výběrové závody stopařů. Soutěže se zúčastnilo 7 závodníků, z toho 6 závodníků v kategorii "mládež" a jedna závodnice v kategorii "junior".

Ráno bylo počasí nejisté a zastihly nás také přeháňky, ale na stopy bylo počasí ideální. Bezvětří, vlhko a příjemná teplota slibovala šanci na úspěch všem závodníkům.

Výkony psovodů posuzoval pan rozhodčí Jiří Vychodil. Na prvním místě v kategorii mládeže se umístila s celkovým počtem 87 bodů Jana Petrusová, a v kategorii junior s celkovým počtem 80 bodů Krisitina Jochcová.

 

Poděkování patří především kladečům, p. rozhodčímu, sponzorům a všem organizátorům. Děkujeme také závodníkům a doufáme že se jim u nás líbilo.

Více informací v podsekci kroniky.


3.9. 2011 - Brigáda

V sobotu 3.9. proběhla na kynologickém cvičišti druhá brigáda v letošním roce. Brigády se účastnili tito členové:

Jana Drábová, Lucie Šťastná, Kristýna Cábová, Radomír Macíček, Jana Hazuková, Jana Jakschová, Soňa Heraltová, Libuše Minářová, Květoslava Valúšová, Richard Turek, Anna Černochová, Petr Šťastný a Pavel Škarpa.

 

Co jsme zvládli:

 • rozsáhlý úklid klubovny
 • úklid kuchyně
 • oprava kotců
 • oprava podlahy ve skladě a následný úklid
 • sekání a hrabání trávy na trénovací ploše pro obrany...a samozřejmě mnoho další práce...

Děkujeme všem členům, kteří na brigádu přišlismiley. Udělali jsme velký kus prácewink!


19. - 21.8. 2011 - Intenzivní soustředění agility

Ve dnech 19. - 21. 8. se konalo na našem cvičáku intenzivní soustředění agility, a protože agility je především zábava, tak hlavním cílem intenzivky bylo se bavit, ale také zdokonalit. Počasí nám přálo a tak jsme spolu s našimi agilitními parťáky od pátku přes den běhali různé sekvence, parkůry, večer pak probíhaly přednášky, našel se čas i na individuální řešení problémů. Celkem se nás sešlo 7 psovodů.

FOTO


28. - 31.7. 2011 - Víkendový pobyt v Horním lidči

Na kynologickém cvičišti v Horním lidči jsme byli poprvé v loňském roce. Letos nás mělo jet o mnoho méně, ale nakonec jsme dorazili pouze tři. V pátek nám počasí přálo tak, že jsme zůstali schovaní raději ve stínu a cvičit se dalo až k večeru. V sobotu už bylo chladněji a večer k nám dorazily dešťové přeháňky. Sobotní dopoledne jsme tedy využili k výletům po okolí - návštívili jsme Čertovy sklály, prošli se naučnou stezkou Vařákovy paseky a také jsme se vydali do nedaleké Valašské Senice. Když jsme dorazili na cvičák našlapali jsme si stopy a pocvičili obrany a poslušnost. V neděli ráno hustě pršelo, přesto přišlo na místní cvičák několik členů na trénink poslušnosti a obran. I Daisy a Zack si "zakousali" na neznámého figuranta. Po nedělním obědě jsme začali balit věci a kolem páté hodiny jsme dorazili do Veřovic.

FOTO

Děkujeme kynologům z Horního lidče za milé přivítání a zapůjčení chaty i možnosti si s nimi potrénovat a těšíme se na jejich návštěvu u nás ve Veřovicích.


23.7. 2011 - Vystoupení v Sedlnicích

V sobotu dne 23.7. vystupoval náš kynologický klub v Sedlnici. Nejprve proběhla ukázka agility, které se účastnily: Erika Vyskočilová, Libuše Minářová, Eliška Kociánová a Kristýna Cábová. Poté proběhla malá ukázka pachových prací, které se zhostila Květoslava Valúšová, která se také ujala komentování. Na závěr jsme předvedli ukázku obran. Figuroval Petr Šťastný, razantní útok a pevný zákus předvedla Daisy Girmido Pavla Škarpy.

FOTO


9. a 10.7. 2011 - Brigáda

Termín první letošní brigády byl stanoven na sobotu 9.7. od 8:30 hodin a pro ty, kdož nemohli přijít v sobotu pak v neděli 10.7. Celkem se brigády zúčastnilo pouhých 10 členů a 7 dalších členů, kteří nemohli dorazit ani v jeden termín předem upozornilo na svou neúčast a možnost domluvy na inviduální brigádě. 

Účast v sobotu byla v následujícím složení: Erika Vyskočilová, Kristýna Cábová, Richard Turek, Anna Černochová, Petr Šťastný, Zdeněk Zubík a Pavel Škarpa.

V neděli se brigády účastnili tito členové: Libor Švec, Hana Čípová, Lucie Šťastná, Zdeněk Zubík, Anna Černochová, Petr Šťastný a Pavel Škarpa.

 

Co jsme zvládli:

 • sekání a ukládání dřeva
 • úklid úschovny překážek pro agility
 • sekání a hrabání trávy na cvičáku
 • opravy střechy nad úschovnou překážek pro agility
 • vytvoření kostry v přistavěné sociální místnosti, na kterou se budou dále nabíjet OSB desky
 • vytvoření mříží v přistavěné sociální místnosti

....a mnoho další práce...


2.7. 2011 Vystoupení "Den obce Veřovice"

V sobotu dne 2.7. proběhlo vystoupení našeho klubu na fotbalovém hřišti ve Veřovicích Toto vystoupení proběhlo nejen u příležitosti dne obce Veřovice, ale také proto, že naše kynologická organizace slaví v letošním roce 40. let od založení klubu.

 

Letos jsme měli daleko větší časový prostor a počasí nám naštěstí přálo. Nejprve jsme převdedli poslušnost, dále obrany a na závěr agility. Velký úspěch sklidily beze sporu obrany. Pejsi totiž nekousali pouze do figurantského rukávu, ale také do ringo obleku.

FOTO


1.7. - 4.7. 2011 - Výstava v tělocvičně

U příležitosti oslav obce Veřovice, konkrétně uplynulých 600 let od první písemné zmínky o obci Veřovice proběhla v tělocvičně ve Veřovicíh výstava všech spolků. Také naše kynologická organizace byla oslovena, aby reprezentovala svoji činnost. Návštěvníci této výstavy si mohli prohlédnout fotografie ze současnoti i minulosti, kroniku vedenou od roku 1971 a poháry, které nám zapůjčili na tuto akci naši členové - počet těchto pohárů vzbuzoval zasloužený obdivwink. Pár fotografiií z této výstavy pro ty, kteří se nepřišli podívat můžete shlédnout zde


28.5. 2011 - Výběrový závod na Mistrovství republiky mládeže 2011

Ráno to ještě vypadalo, že by mohlo alespoň nachvíli vylézt sluníčko, ale štěstí se na nás neusmálo a tak nám celé závody od rána až do vyhlášení vítězů propršelysad. Naštěstí až na pár nehezkých pádů a jednu nešťastně naraženou nohu nad námi počasí nevyhrálo.

Kategorie ZVV2

Kategorie ZVV2

Program byl zahájen stopama na které se odjíždělo postupně v pořadí kategorií IPO2, ZVV2  a IPO3. Poté proběhla poslušnost a následně obrany. Výkony reprezentantů byly odměněny velkým potleskem a  také cenami, které pro ně přichystali naši sponzoři. Těm patří za toto gesto velké poděkováníwink.

Kategorie IPO2

Přes nepřízeň počasí doufáme, že byli přesto nakonec všichni spokojení a že si ze závodů neodnesli jen promočené oblečení.

Organizačnímu týmu a všem jež se podíleli na přípravě závodů patří velké poděkování stejně jako rozhodčímu Jiřímu Vychodilovi, figurantům a vedoucímu stop Janu Svobodovi za dobře odvedenou prácicheeky.

Kategorie IPO3

Více informací v podsekci nebo ZDE.


21.5. 2011 - Vystoupení v Kopřivnici a Kozlovicích

V sobotu 21.5. jsme se vypravili na festival Šostýnská Venuše do nedaleké Kopřivnice, kde jsme měli vystoupení z agility, kterého se účastnila Alena jančálková, Libuše Minářová a Erika Vyskočilová. Komentování se ujala Květoslava Valúšová za asistence Mefywinka nesmím zapomenout na našeho předsedu, který nám ochotně dopravil překážkycheeky. Proběhly jsme si pár narychlo stvořených parkurů, v mezičase Květa předvedla na Mefikovi, jak se vše od začátku učí. FOTO


Po vystoupení jsme se rychle zbalili a přesunuli se do nedalekých Kozlovic, kde na místním cvičáku slavili výročí založení. Po vydatném občerstvení jsme postavili překážky a z posledních sil zaběhli ještě pár parkurůlaugha předvedli ještě pár cviků z tance ze psem. Následovalo další vydatné občerstvení, po kterém jsme se odebrali na zpáteční cestu. FOTO


16.4. 2011 - Zkoušky dle KJ ČR Brno (ZOP, ZPU1)

Zkoušek se zúčastnilo 6 psovodů, z toho 4 členové našeho klubu. V kategorii ZOP se sešli čtyři psi, v ktagorii ZPU1 psi dva. Všichni zkoušky úspěšně složiliyes.

Blahopřejeme psovodům a děkujeme všem kteří se podíleli na organizaci zkoušek, včetně pomocníků a panu rozdodčímu Jindřichu Honovi za spravedlivé posuzování našich výkonůwink.

FOTO


29.1.2011 - Výšlap na Javorník

Loni nám nevyšlo počasí, takže jsme museli Javorník zrušit, ale letos nás při cestě provázelo sluníčko a tak nevadil ani nějaký ten stupeň pod nulou. Nahoře jsme se zahřáli šálkem čaje a kochali se úžasným rozhledem po okolí, protože byla jasná obloha. Při zpáteční cestě přes serpentýny jsme trénovali záchranařinu.

FOTO

Výlet jsme si užili, i když se nás sešlo jen pět. Snad následující rok se sejdeme v hojnějším počtu!!!! a snad bude stejně dobrá nálada a krásné počasí jako dnescheeky.


16.1.2011 - Výborová schůze

Výbor schválil propozice k výběrovým závodům a prodikskutoval další organizační záležitosti. Dále jsme stanovili přesný termín zkoušek dle NZŘ, které budeme pořádat na jaře a předběžně jsme se domluvili na přípavě prezentace našeho klubu u příležitosti 40. výročí  založení v rámci oslav obce Veřovice.201031.12.2010 až 1.1.2011 - Silvestrovský večírek

Tento večer byl zorganizován pro naši mládež. Připravili jsme hry při kterých se měly ukázat znalosti zdravovědy a zkušebních řádů. Na závěr jsme si přichystali také menší "stezku odvahy". Půlnoc jsme zapili dětským šampusem a kochali jsme se ohňostrojem, zvláště tím mořkovskýmcheeky. Dlouho se pak ještě některým nechtělo jít vůbec spát. Snad se tento večer všem trochu líbil.


27.11.2010 - Výroční členská schůze

Sešli jsme se v hojném počtu, abychom zhodnotili letošní rok a naopak se seznámili s plánem akcí na rok 2011, který bude opravdu bohatý. Za občerstvení a dobrou náladu vděčíme všem, jenž naše pozvání na členskou schůzi přijalismiley.

Členskou základnou byl schválen nový provozní řád, který v nejbližší době najdete v nové verzi i na těchto stránkách v sekci členství. Nový řád klubovny a venkovního prostoru bude vyvěšen v klubovně na nástěnce. Povinností každého je seznámit se s jeho podobou.


7.11.2010 - Výborová schůze

Členy výboru byl projednán plán akcí na rok 2011 a byl schválen nový provozní řád, řád klubovny a venkovního prostoru.


31.10.2010 - Zkoušky dle NZŘ

 

Celkem se účastnilo 5 psovodů: V kategorii ZZO 4 psovodi, v kategorii ZM 1 psovod, čtyři psovodi zkoušku úspěšně složili - BLAHOPŘEJEMEwink.  

foto 


2.10.2010 - XIX. ročník závodu O cenu Veřovic a XI. ročník závodu Memoriál Karla Škarpy    foto 

Letošní ročník závodu provázelo sluneční počasí. Celkově se přihlásilo 23 závodníků. Náš klub reprezentovalo pět závodníků v kategorii ZVV1-poslušnost a dva závodníci v kategorii ZVV2.

Je na místě poděkovat sponzorům, všem organizátorům za obětavou práci a výdrž a v neposlední řádě závodníkům, kteří svou účastí podpořili činnost našeho klubu. 

Výsledkové listiny:   IPO1  -  ZVV1 poslusnost -  ZVV1  -  ZVV2


27.9.2010 - Vystoupení v Základní škole ve Veřovicích

Proběhla menší ukázka obran, poslušnosti a záchranářské práce.


23.9.2010 - Výborová schůze

Sepsání plánu na dotace z obce Veřovice na rok 2011, organizace říjnového memoriálu.


18.9. a 25.9.2010 - Brigáda

 • úklid klubovny, ukládání dřeva, hrabání trávy, svařování zábradlí, výměna podlahy venkovní terasy, elektrika, barový pult, výměna desky na kladině, natírání zábradlí a podlahy, příprava na závody

20. - 22.8.2010 - Víkendové soustředění agility

V těchto dnech uspořádal nás klub intenzivní soustředění v oblasti agility pro členy klubu. Procvičili jsme si zónové překážky, vysílačky a vyslechli si přednášku o klikru a metodice agility.

Ú častnilo se šest psovodů se psy o něž se staralo pět organizatérů.  foto 


17. - 18.8.2010 - Dvoudenní výcvikový pobyt na cvičáku

Hlavním cílem tohoto minisoustředění bylo dobře se bavit, zasoutěžit si a přitom se naučit pracovat se svým psem. Aktivity byly směrovány do oblasti poslušnosti a stop. Součástí byla přednáška o zdravovědě.  foto 


 

30.7.2010 - 1.8.2010   Víkendový pobyt v Horní Lidči  foto
 
Zde jsme se vydali abychom mohli společně se svými čtyřhonými partnery prožít několik prázdninových chvil. Zacvičili jsme si v novém pro psy neznámém prostředí a poznali jsme přírodní zajímavosti okolí.

27.7.2010 - Výborová schůze

Prodiskutovali jsme organizační záležitosti říjnových závodů.


20. 6. 2010 - Zkoušky dle NZŘ  foto

 • ZZO - Eliška Kociánová, Dušan Pandula/ZPO1 - Pavel Škarpa/ZVV1 - Josef Černý
   
 • Rozhodčí: p.Stébl

květen - červen - Úprava zónových překážek pro agility

24.5. - nákup gumy, lepidla, spreje a ostatního materiálu

27.5. a 28.5.- lepení gumy na povrch áčka a kladiny

29.5. a 1.6.- obřezávání gumy, dolepování spojů, natírání zón

8.6. - šroubování příček

12.6. - první použití!

Kynologický klub Veřovice děkuje Všem, kteří finančně přispěli na zakoupení materiálu na povrch áčka a kladiny a hlavně těm, kdo se samotné úpravy ujaliyes.


30.5.2010 - Vystoupení na Dětském dnu ve Veřovicích foto

Proběhla ukázka poslušnosti, agility a obran.


16.5.2010 - Výborová  schůze

Probrali jsme organizační záležitosti týkající se nadcházejících zkoušek dle NZŘ a dále jsme naplánovali některé společné prázdninové akce.


8.5.2010 a 22.5.2010 - Brigáda  foto

 • úklid klubovny apod., ukládání dřeva, sekání trávy, úklid úschovny překážek pro agility a úschovny pro figurantské pomůcky, oprava přívodu elektriky,...a mnoho další práce    

7.3. 2010 - Výborová  schůze

Určování termínů plánovaných akcí.


30.1.2010 - Výroční členská schůze

Zhodnotili jsme činnost klubu v roce 2009, a seznámili jsme se s plánem akcí na rok 2010.

Členové schválili doplnění výboru o dva nové členy a navýšení členského příspěvku v prvním roce členství o vstupní poplatek 300Kč.2009 • 15.11.2009 - Zkoušky ZPO,ZPU1,ZPU2

 • 3.10.2009 - XVIII. ročník závodu "O cenu Veřovic" a X. ročník závodu "Memoriál Karla Škarpy"

 • 16.5.2009 - Zkoušky NZŘ (rozhodčí p. Endlicher J. - zúčastnilo se 7 psovodů, všichni zdárně zkoušku složili


  DUBEN/KVĚTEN/ČERVEN/ČERVENEC/SRPEN/...

  STAVĚNÍ STŘECHY

  Přes duben a květen se kopaly kolem chaty základy na patky a následně se betonovaly.

  V červnu se vyzdily sloupy.

  Přes letní prázdniny, prakticky celý červenec a srpen se sundávala stará krytina a desky pod ní. Odebíraly se staré krovy a sestrojily se krovy a kleštiny nové. Když bylo vše připraveno, položily se vrchní desky a na ně nová krytina.

  Během září se obkládal v chatě strop.

  29.8.2008 potom proběhlo přátelské posezení na cvičáku (ukončení prázdnin a rovněž prací kolem střechy).

  Zde nalzenete fotografie jak stavba nové střechy probíhala a kdo se na  ní podílel.  2008 • 6.12.2008 - Výroční členská schůze
 • 4.10.2008 - Závody -  O cenu Veřovic a Memoriál K. Škarpy  - FOTO zde Výsledky zde

 • 30. 8.2008 - Vystoupení na Dni obce v Mořkově - FOTO zde
 • 8.-10. 8.2008 - Soustředění členů klubu agility v prostorách cvičáku.                                          V sobotu počasí moc nepřálo, neděle se vydařila.

 • 8.8.2008 - Štěkání na svatbě u Lumíra a Jany  FOTO zde
 • 7.8.2008 - Zprovozněna vodovodní přípojka
 • 18.-21.7.2008    Účastnili jsem se pobytu na cvičišti v Kroměříži, kde jsme prožili pár příjemných dnů s členy KK  Frenštát p/R  FOTO zde
 •  

 • 13.-14.6.2008    Brigáda - bagrování vodovodní přípojky a úprava terénu

 •   7.6.2008       zkoušky NZŘ   FOTO zde


  24.5.2008       Brigáda za účasti 5 členů - úklid v klubovně a okolí


  26.-27.4.08     zkoušky IPO
 • 9.4.2008        spuštěn web AGILITY
 • březen 08    založena oblastní skupina agility (OSA) JAVORNÍK    

 • 9.2.2008      jsme podnikli výšlap na Javorník - bylo krásné počasí, sešlo se  nás asi 20, super akce
 •  

                   

   


 • 15.12.2007   se konala Výroční členská schůze

 • 20.10.2007        XVI. ročník " O cenu Veřovic" a  VIII. ročník " Memoriál Karla Škarpy"
 • Internetové vysílání Veřovic - reportáž ze závodů  ZDE

 • 29.9.2007           Štěkání na svatbě  Petry a Juraje
 • 25.8.2007     Setkání na cvičáku - hodnocení Mistrovství ČR
 •  

             
 • Mezi hosty byl rozhodčí  pan  Havránek s manželkou,  starosta Veřovic pan Piterák .

 •  17.8.2007 - 19.7.2007  pořádání  Mistrovství ČR mládeže s mezinárodní účastí
 • Internetové vysílání Veřovic - reportáž z mistrovství ZDE

 • 21.7.2007     Den obce Mořkov  

 • 7.10.2006     XV. ročník závodu "O cenu  Veřovic" a VII.ročník "Memoriál Karla "Skarpy"    


 •  22.7.2006             Den obce Mořkov
 • 8.10.2005   XIV. ročník závodu "O cenu  Veřovic" a VI.ročník "Memoriál Karla "Skarpy"  

 

 

 © 2010 kkverovice.websnadno.cz. Všechna práva vyhrazena.